Біопрепарати. Еко-захист

Біопрепарати на сторожі еко-захисту врожаю 

На сьогоднішній день дуже актуальним є питання екологічної безпеки, особливо у сфері агротехнологій. У війні зі шкідниками дуже важливо дотримуватися найпростіші правила, які допоможуть уникнути непоправних наслідків. Лікувати рослини собі на шкоду просто недозволено!

Перевага рослинних препаратів полягає в тому, що в рекомендованих концентраціях вони безпечні для людей. При тому, як у момент використання, так і у момент вживання плоду з рослини, яку ви обробляєте. Важливо зазначити, що біологічні препарати безпечні також для нешкідливих комах. Таким чином, застосовуючи біоінсектициди ми не лише захищаємо себе, а й бережемо довкілля.

Ще однією важливою перевагою є те, що біопрепарати можна застосовувати пізніше, ніж хімічні інсектициди. Навіть використовувати в період вегетації або незадовго до збору урожаю. Це можливо, тому що основа таких препаратів – натуральні компоненти, і тому немає необхідності вичікувати певний термін, коли шкідливі компоненти припинять свої дії і плід можна буде споживати. Якщо біоінсектициди такі нешкідливі, то за рахунок чого вони діють?

Річ у тому, що існують рослини, які володіють високими інсектицидними властивостями. Дія їх було відкрита і використана ще нашими предками і широко застосовувалася і на городах і в медицині. Дійсно ефективними біопестицидами вважаються ті, які діють за рахунок того, що входить в них матрин.

Матрин – це алкалоїдний компонент, що міститься в корінні софори – рослина сімейства бобів. Матрин широко використовується в медицині для лікування ракових і серцевих захворювань. Якщо говорити про захист рослин, то тут дія матрину спрямована на параліч нервової системи комах-шкідників – вони перестають харчуватися, а далі настає контактне і шлункове отруєння.
Як і всі хвойні, тую відносять до фітонцидних рослин – її листя виділяє в довкілля дуже дієві ароматичні деревинні компоненти, які нетралізують хвороботворні мікроорганізми. Тому істотний плюс, коли до складу препарату входить витяг з східної туї.

Лапіна вузькокрила – володіє багатющими інсектицидними властивостями з рослин сімейства горіхових. Запах листя горіхових дерев не переносять москіти, мухи, комарі і міль. Ще наші предки перекладали їх листям шерстяні речі, хутра і килими. Для захисту тварин від кровососних комах кошари, стайні, місця водопоїв відвіку було прийнято обсаджувати горіхами.
Компоненти, що містяться в плодах і листі мелії, також володіють характеристиками, які активно протистоять шкідливим комахам, – вони пригнічують розмноження патогенних мікроорганізмів. Застосовуються в засобах для комплексної терапії шкірних захворювань: псоріазу, екземи, вугрової хвороби, дерматитів.

Ні для кого не новина, що засоби з натуральних природних компонентів ефективно допомагають людині переборювати хвороби, запобігати старості тощо. Якщо рослини допомагають людині, то тим більше вони будуть ефективні для захисту природи. Впродовж тисячоліть флора самостійно оберігала себе, тому нам залишається лише вміло скористатися її підказками.