Як боротися з гризунами

Поява гризунів на ділянці викликає не тільки огиду, але і призводить до значних економічних втрат. Необхідність позбавлення від щурів на ділянці незаперечна, тому давайте вивчимо існуючі методи боротьби з шкідниками і виберемо з них найефективніший.

У народі давно існують два методи боротьби з гризунами: біологічний і механічний. Біологічний метод – знищення мишей котами і кішками, а механічний – приманками-пастками.

Варто визнати, що гризуни дуже оперативно пристосовуються до нового місця проживання, і часто засоби, які повинні з ними боротися, просто марні. Але в наші дні існують надійні хімічні препарати – родентициди, які дійсно гарантують нам швидке і якісне позбавлення від гризунів. Вітчизняний ринок пропонує досить багато високоефективних родентицидів проти широкого спектру гризунів.

Головна ознака, яку можна виділити у цих засобів – те, що препарат (наприклад, Смерч) виконує функцію привабливої приманки, при цьому не викликаючи підозри у маленького «ворога», і тим самим забезпечуючи швидкий ефект дератизації (знищення) всіх видів гризунів ( в тому числі пацюків, мишей, полівок та інших стійких до решти родентицидів-антикоагулянтів популяцій).

Що стосується механізму дії препарату, то тут все просто: засіб (наприклад, Смерч) згубно впливає на шлунково-кишковий тракт шкідника при попаданні всередину. Діюча речовина родентициду, бродіфакум, смертельна для гризунів навіть при разовому поїданні приманки (наприклад, для смертельного результату у сірого щура досить 2 г 0,005%-го препарату).

Для приміщень з підвищеним рівнем вологості відмінно підходять парафіновані (в брикетах) родентициди. Наприклад, Смерч – це суміш зерен в парафіні з додаванням цукру і рослинної олії.

Родентицид легкий у вживанні: його потрібно просто розкласти в місцях ймовірного поширення гризунів, розмістивши засіб в спеціальній тарі (листки паперу, одноразові тарілки, картонні коробки). Препарат використовують у сухих місцях як в закритих приміщеннях, так і на відкритому повітрі, стежачи за нормою витрати (на одне місце розкладки для щурів вона становить 1-2 брикету, а для мишей – по 1 брикету на відстані приблизно 2 м один від одного).

Після 2-3 днів незаймані брикети переміщують в інші місця активності гризунів, а спожиті приманки поповнюють. Процедуру потрібно повторити через 4 дні, а після – кожні 7 днів до того моменту, поки всі пастки не залишаться недоторканими.

На сьогоднішній день є дуже мало препаратів-антикоагулянтів, які викликають 100% смертність гризунів після поїдання і при цьому є безпечними для людини (як, наприклад, Смерч). Такого роду приманки з речовинами антикоагулянтної дії застосовуються скрізь: у господарстві, житлових приміщеннях, харчових, лікувальних та дитячих об’єктах.