Виноград – це неперевершене джерело антиоксидантів та мікроелементів. Він корисний для очей, шлунку, шкіри, покращує пам’ять та захищає від деяких хвороботворних мікроорганізмів. Його споживають у свіжому та сушеному вигляді, як прикрасу для страв та святкового столу. З нього роблять безліч сортів вина та коньяку. А ще звисаючі та багаті ягодами лози чудового прикрашають городню ділянку. Але й ця культура потерпає від хвороб та шкідників. Недаремно кажуть, що надійна система захисту винограду – це майже 80-відсоткова гарантія врожаю.
Розпочинаємо традиційно із видалення бур’янів. Гербіцид суцільної дії Напалм позбавить від багаторічних злакових та дводольних бур’янів. Норма витрат: 100 мл на 8 л води на 1 сотку.
ВАЖЛИВО! Перед початком обробки слід накрити коріння винограду, щоб уникнути потрапляння робочого розчину. Оприскування проводьте у безвітряну погоду.
Виноград, як і багато інших городніх культур, потерпає від шкідників. Червоний павутинний кліщ здатен відібрати у вас третину врожаю. Він висмоктує сік з листя, внаслідок чого воно втрачає колір, а ягоди згодом – цукристість. Виноградний зудень сповільнює процес фотосинтезу листків, через що значно знижується врожайність та якість ягід. Від усіх видів кліщів врятує акарицид Міральд. Він повністю знищує усі рухомі стадії розвитку кліща (личинки, німфи, імаго). Норма витрат: 10 мл на 5 л води на 1 сотку.
Але не тільки кліщі завдають відчутної шкоди. Гронова листокрутка та листова форма філоксери можуть стати справжньою напастю. Гусениці листокрутки виїдають наскрізні отвори в листках, що призводить до засихання листя. Пошкоджені філоксерою кущі винограду починають відставати в рості, слабішають, перестають плодоносити і гинуть. Врятувати зможе інсектицид Турбо Престо. До складу доданий прилипач, який забезпечує стійкість до опадів. Норма витрат: 3 мл на 10 л води на 2 сотки.
Такі хвороби як мілдью та оїдіум знайомі майже кожному господарю. Оїдіум вражає листя, пагони і ягоди. Молоді ягоди перестають розвиватися, а на дорослих утворюються тріщини; згодом ягоди засихають. При сильному ураженні мілдью кущі втрачають все листя, врожай поточного, іноді й майбутнього року. Для ранніх обробок при низьких температурах від оїдіума, мілдью та сірої гнилі застосовують фунгіцид Мобіль. Норма витрат: 6 г на 5 л води.
Для подальших (пізніших) обробок від мілдью та оїдіума використовують фунгіцид Скай. Норма витрат: 2 г на 5-7 л води.
Краснуха винограду викликає появу коричневих або червоних плям. Вражені листки потовщуються, стають крихкими, засихають і опадають. Фомопсис (чорна плямистість) вражає всі органи виноградної рослини та проявляється у вигляді дрібних чорних плям. Через чорну гниль ягоди спочатку буріють, а потім на них з’являється наліт з чорними дрібними кульками на верхівці. З цими хворобами краще всього впорається фунгіцид Парацельс. Норма витрат: 1 мл на 5 л води на 1 сотку.
А додавання прилипачу Мачо до будь-якого препарату при обробці забезпечує краще прилипання пестициду, а отже зменшення стікання робочого розчину з поверхні листків та підвищення ефективності діючої речовини.
Більш розширену інформацію про хвороби та шкідників, які спіткають виноград, та порятунок від них , дивіться на нашому YouTube каналі у цьому відео.
Наші засоби захисту рослин легко і зручно придбати в роздріб в торгових точках, онлайн – в інтернет-магазинах наших партнерів, а оптом – у наших регіональних менеджерів.