Користь цибулі неможливо переоцінити: це природне джерело вітамінів, мікроелементів. Покращує пам’ять, збільшує концентрацію уваги. Чудово доповнює кулінарні страви.
В Україні цибуля-сіянка користується великою популярністю серед городників. Посадки роблять і під зиму, і ранньою весною, і на початку літа.
Існує декілька важливих переваг вирощування саме озимої цибулі. Давайте детально зупинимось на кожній з них:
1. Ранній врожай та великі цибулини (збір врожаю починається в середині літа, що на 1-1,5 місяці раніше в порівнянні з цибулею весняного посіву; цибулини виходять більшими, ніж при весняній посадці).
2. Стійкість перед шкідником (коли цибулева муха загрожує весняним посадкам, висаджена під зиму цибуля вже досить зміцніла, і її шкідник майже не пошкоджує).
3. Вдалий час для врожаю (збирання врожаю припадає на відносно спокійний час, коли городник вже не має активних справ з обробки ділянки; а на звільнених після цибулі грядках можна посіяти зелень або скоростиглі овочі).
4. Універсальність використання (озиму цибулю можна використовувати як пучкову продукцію, зелень і цибулини з обрізаним пером на салати).
Погодьтеся, переваги варті того, щоб почати вирощування озимої цибулі. Ми підготували для вас перелік важливих моментів, на які варто звернути увагу при посадці:
- садити озиму цибулю під зиму можна з початку жовтня до середини листопада. Варто враховувати місцеві особливості клімату та планувати висадку за 10-14 днів до стійких заморозків. При такому способі посадки у озимої цибулі буде час для того, щоб вкоренитися і зміцніти до настання холодного періоду.
- в південних, центральних і західних регіонах України озима цибуля зростає найкраще, особливо на легких піщаних ґрунтах, удобрених компостом або перегноєм. Проте важкі та кислі ґрунти непридатні для вирощування цибулі. Також слід уникати ділянок, де після дощів може збиратися вода.
- рекомендуємо віддати перевагу місцям, захищеним від холодних північних вітрів. Цибуля любить світло. Не слід робити посадки в тіні дерев або будівель.
Якщо ви розраховуєте на щедрий та здоровий врожай, варто звернути увагу на якість посівного матеріалу. Рекомендуємо віддавати перевагу саме голландським сортам сіянки від надійних селекціонерів. Не всі сорти цибулі підходять для посадки під зиму. Необхідно враховувати призначення сортів.
Особливістю сортів та гібридів озимої цибулі є надзвичайна стійкість до морозів, вони витримують зниження температури до -15 °С, а при наявності снігу (шару у 2-3 см) ще й більш низькі температури. Навіть, якщо весна буде сухою, ви отримаєте великий врожай, бо рослини вкорінюються ще до настання посушливого періоду.
Чудовими для посіву під зиму є сорти Стурон, Штутгартер Різен, Ред Барон. Ознайомитися з повним переліком сортів голландської озимої цибулі можна на нашому сайті.
Сіянки для посадки мають бути здоровими, без пошкоджень та ознак проростання. Ідеальним розміром фракції є 8/21. Саме голландська цибуля відповідає усім цим характеристикам.
Придбати голландську сіянку можна в наших роздрібних торгових точках вашого регіону, онлайн – в інтернет-магазинах наших партнерів, а оптом – у наших регіональних менеджерів.