Користь лікарських трав неоціненна. Завдяки лікувальним властивостям і біологічно активним речовинам вони дарують бадьорість, тонізують, зміцнюють імунітет і допомагають піклуватися про здоров’я всієї родини.
Набір для фітотерапії з ромашки, валеріани, лаванди, звіробою та інших трав можна виростити прямо на своїй ділянці з насіння SeedEra! Представляємо вам нашу серію Лікарські. Залежно від рослини застосовують різні її частини для приготування відварів, настоїв, соку, ванн або лікувальних мазей: листя подорожника, шавлії та м’яти; коріння валеріани; квітки липи й ромашки; плоди шипшини, ялівцю; кору лимонника.
Умови вирощування аптекарського городу
Оберіть для лікарських трав окрему ділянку ближче до кухні, щоб усе необхідне для лікувального збору було під рукою. Починати підготовку краще напередодні зими: перекопати землю, прибравши коріння бур’янів, бажано розбити грядки. Дуже важливо підготувати грунт під багаторічні культури, щоб спростити подальший догляд. Уважно вивчіть властивості обраних культур, агротехнологію, терміни посадки та сплануйте посів. Якщо ви хочете посадити на ділянці дикорослі трави – звіробій, ромашку аптечну та інші – створіть їм умови, близькі до природних.
Обирайте місце для кожної культури в залежності від особливостей її вирощування та догляду. Якщо грунт на місці посадки глинистий і щільний, прорихліть його, додайте пісок і сформуйте підняті грядки. Така обробка грунту дуже важлива для трав із корисними властивостями у кореневищах, наприклад, для валеріани. Посухостійкі рослини не саджайте поряд з вологолюбними. Теплолюбні рослини краще вирощувати у контейнері та на зиму прибирати у прохолодне приміщення.
Як правильно сушити та зберігати трави
Оберіть і підготуйте частини, потрібні для приготування настоїв, відварів і так далі. Найкраще сушити рослини у тіні на свіжому повітрі, але не під прямим сонцем, щоб вони не вигоряли. У провітрюваному, сухому та теплому приміщенні підвісьте пов’язані пучки квітками донизу або розкладіть на полицях, застелених сухою тканиною. Квіти та листя треба сушити у темному приміщенні. Коріння та плоди можна сушити на вулиці на сонці. Частини рослин розкладіть на тканині тонким шаром (1-3 см) і протягом дня кілька разів перевертайте. Щоб захистити трави від комах, накрийте їх марлею або тонкою сіткою.
Лікарські рослини можна висушити у спеціальних сушарках для овочів, фруктів і грибів. Пагони, листя і квітки сохнуть при температурі 50-60°С, коріння – при 60-70°С, плоди – при 80-90°С. Рослини з вмістом ефірних масел сушіть при температурі до 35°С. Також можна просушити трави у духовці з відкритими дверцятами. Закінчуйте сушку, коли квітки, стебла і листя легко стиратимуться у порошок, плоди – не склеюватимуться та не пускатимуть сік при стисненні, а коріння – розламуватиметься.
Висушені рослини покладіть до паперового пакету, коробки або загорніть у крафт-папір, підпишіть вид і дату збору для зручності і зберігайте у темному сухому приміщенні при вологості до 20% і температурі 10-20°С. Якщо рослини потрібні у подрібненому вигляді, переламайте їх перед вживанням.
Насіння лікарських трав SeedEra – це джерело маси необхідних для організму поживних речовин. Спробуйте і довіряйте! Придбати насіння лікарських рослин можна в наших роздрібних торгових точках вашого регіону, онлайн – в інтернет-магазинах наших партнерів , а оптом – у наших регіональних менеджерів .