Насіння картоплі – не чули? Тоді ми йдемо до вас!
Незважаючи на те, що насіння картоплі є незвичним продуктом для українського ринку, ми хочемо та можемо вас переконати в зручності їх використання і розповісти про те, які сорти вибрати і яку технологію посадки варто використовувати.
По-перше, переваги! Основне полягає в тому, що при вирощуванні картоплі з насіння садівник отримує здоровий посадковий матеріал. Багато інфекційних захворювань бульб переносяться з року в рік при традиційній посадці картоплі, але не поширюються при вирощуванні картоплі з насіння.
Окрім цього – порівняно невелика маса посадкового матеріалу. Адже звичний для нас спосіб вимагає декілька десятків кілограм картоплі, тоді як при висадженні насіння потрібний всього невелика жменька насіння. Для його зберігання не буде потрібно спеціальне приміщення.
І, звичайно ж, це дозволяє зберегти картоплю для продовольчих і комерційних цілей.
По-друге, слід врахувати ряд простих особливостей, щоб вибрати оптимальний сорт насіння картоплі.
Сорт Ілона вдалий для раннього продажу, тому як швидко формує рівні бульби товарного вигляду. Це середньостиглий сорт столового призначення. Бульби подовжено-овальні або овальні, з ясно-жовтою шкіркою і білою, крохмалистою, розсипчастою м’якоттю.
Схожий з ним і сорт картоплі Діва, відрізняється кольором – червона шкірка і ясно-жовта м’якоть. Сорт стійкий до захворювань картоплі.
Для городників, які люблять бульби побільше, можна рекомендувати сорт Краса – маса однієї бульби може складати 250-300 гр. Середньостиглий сорт столового призначення. Сорт стійкий до грибкових і вірусних захворювань картоплі, до того ж відмінно зберігаються аж до нового урожаю.
Картопля Реванш – універсальний середньостиглий сорт! Ясно-жовта м’якоть не темніє при варці, відмінно підходить для чіпсів. Сорт стійкий до нематоди картоплі.
Ранній сорт Фермер оцінять ті, хто вирощує на продаж – він дає стабільні урожай і завжди високоякісні бульби, стійкі до картопляної нематоди.
Переваги картопля Асоль в тому, що він може вирощуватися в будь-якій кліматичній зоні. Сорт стійкий до фітофторозу, нематоді, дає хороший і дуже ранній урожай за будь-яких (навіть несприятливих) умов вирощування. Бульби вирівняні, подовжено-овальні, гладкі, зі світлою шкіркою, поверхневими очками і ясно-жовтою м’якоттю.
Всі ці сорти є в асортименті торгівельної марки Seedera, що вже встигла зарекомендувати себе як бренд, що реалізовує якісне насіння європейської селекції.
А по-третє, важливо знати технологію посадки. Вирощують таку картоплю посівом насіння на розсаду в березні-квітні. Оскільки схід картоплі буває досить слабким, потрібно правильно визначити період висіву. Якщо у садівника є якісно обладнана теплиця, в якій можна створити всі необхідні умови температури і освітлення, то з середини березня можна починати висів.
Частенько дачники вирощують розсаду на підвіконнях. У такому разі краще дочекатися, коли закінчиться період весняних температурних коливань і почати висів після 20-х чисел квітня. 40-денну розсаду висаджують у відкритий грунт на глибину 8–10 см. Збирають урожай в серпні.
Покупцеві треба розуміти – в році великий урожай ви не отримаєте. Але отримаєте оздоровлений посадочний матеріал. Це перша репродукція бульб. Вона може бути використана наступного року як для отримання урожаю ранньої картоплі, так і для супереліти.
Але вже наступного року урожай з одного куща такого посадочного матеріалу може скласти до 3-4 кг з куща!!! І при цьому – що дуже важливо – ви отримуєте здоровий продукт!