Протруйник Тирана
Протруйник двокомпонентний для захисту овочевих культур, квітів, дерев та кущів.
Діюча речовина:
імідаклоприд 280 г/л + тіабендазол 80 г/л
Препаративна форма:
концентрат суспензії (КС)
Період захисної дії:
проти жуків та попелиць – 6 тижнів
проти дротяників, хрущів та хвороб культур – протягом періоду вегетації.
Упаковка:
15 мл (пакет), 50 мл (пляшка), 250 мл (пляшка), 1 л (пляшка)
Класифікація ВООЗ:
ІІІ клас (помірно токсичний)
Купити в магазині
Повний опис
Агротехнологія
Готові розрізати посадкові бульби картоплі та починати посадку?
Прекрасно, проте на цьому етапі, слід пам’ятати: якщо ваша бульба містить вірусну, грибну чи бактеріальну інфекцію, то, в середньому, як відомо, одноразовий розріз хворої (з бактеріальною інфекцією, наприклад ризоктоніозом) бульби заражає 50 здорових бульб, а що стосується збудника кільцевої гнилі, то одна хвора бульба заражає 30-40 здорових картоплин.
Наприклад, різоктоніоз, або чорна парша (гриб Rhizoctonia solani), вражає насіннєві бульби і паростки в сховищах, сходи картоплі у полі, стебла, коріння і бульби нового врожаю. Хвороба шкідлива при всіх формах її прояву. Захворювання особливо шкодить паросткам бульб в період після посадки: затримується поява сходів, бульби дають ослаблені пагони або взагалі гинуть, не утворюючи сходів. Ослаблені рослини, що зійшли, погано ростуть, кількість основних пагонів зменшується, посадки зріджуються. За даними науковців, втрати врожаю картоплі від ризоктоніозу, при сприятливих умовах для розвитку збудника хвороби, можуть сягнути до 45%, а прояв коричневих виразок, так би мовити, «трухлявої деревини» і білої ніжки стебел на дорослих рослинах – до 100%.
Що робити?
Не секрет, що проти поверхневої бульбової інфекції перед посадкою бульби обробляють препаратами фунгіцидної дії, а проти грунтових і наземних шкідників (дротяників, колорадського жука, попелиць, цикадок – переносників вірусних і мікоплазмових хвороб) – інсектицидами. Обробка двома окремими препаратами та самостійне формування бакової суміші має достатньо недоліків, серед яких правильність підібраного дозування, можливість створення бакової суміші (змішування двох компонентів) і, час, за який дана суміш формується та використовується. Саме тому, найбільш оптимальним рішенням є використання вже готових двохкомпонентних рецептурних препаратів, одним з яких є – протруйник Тирана.
Тирана. Просто додай води.
Готова до застосування композиційна суміш інсектицидного та фунгіцидного компоненту для захисту культур від шкідників та хвороб від посіву до найбільш критичних посходових періодів
Як працюють протруйники під землею
Після посіву грунтова волога сприяє частковому вивільненню діючих речовин, в результаті чого в грунті навколо насіння чи бульби формується захисна зона. Рослини, по мірі росту, поглинають активні речовини, як з грунту за допомогою коріння, так і з насіння.
Завдяки системним властивостям інсекто-фунгіцид забезпечує надійний захист кореневої системи або насіння, повний захист сходів культури від шкідників і хвороб з моменту посіву (висадки) до періоду зміцнілості рослин, мінімальна екологічне навантаження (завдяки скороченню кількості обробок по «листу» культури).
Від шкідників – працює імідаклоприд
Імідаклоприд – системний інсектицидний компонент, відноситься до класу неонікотиноїди.
До речі, нікотини природні (настої з махорки і тютюну) використовували предки ще в давні часи, а хімічні нікотини (анабазин) застосовували від комах-шкідників ще до Другої світової війни.
Якщо говорити науковою мовою: препарат діє на нервову систему комах, блокуючи передачу нервового імпульсу на рівні ацетилхолінового рецептора постсинаптичної мембрани, що призводить до паралічу і загибелі шкідників.
Зрозуміти таку дію не складно, якщо пояснити більш простими словами: неонікотиноїди впливають на центральну нервову систему сисних (попелиці, цикадки, білокрилки, трипси) і листогризучих комах (довгоносики, колорадський жук та ін.). Оскільки неонікотиноїдні препарати блокують специфічні нейрони у комах, активація цих рецепторів викликає постійну нервову стимуляцію та блокує рецептори, у комах припиняється передача нервового імпульсу, і вони гинуть від нервового перезбудження.
Унікальний механізм дії (дія на нерви або постійне нервове збудження комах) – є додатковою перевагою інсектицидного компоненту – до компоненту відсутня стійкість у комах-фітофагів, адже до збудження нервів не можливо звикнути.
Імідаклоприд – має виражену системну активністю: проникає в проростки і молоді рослини через насіння (бульби) і коріння та, на відміну від інших діючих речовин групи неонікотиноїди, рухається значно швидше по рослині, що виключає його вимивання з зони кореневої системи (особливо у разі дощової весни) і забезпечує тривалий інсектицидний захист наземної частини молодих рослин. Наприклад, для картоплі: ефект захисної дії сягає приблизно 40 днів від терміну посадки і охоплює весь основний період піку чисельності і шкідливості колорадського жука.
До відома: імідаклоприд – еталонна діюча речовина для захисту культур від дротяника в більшості країн світу.
Від хвороб – працює тіабендазол
Тіабендазол – системний фунгіцидний компонент класу бензимідазоли. На біохімічному рівні тіабендазол порушує процес поділу ядра, гальмує репродуктивну здатність грибів (ділення клітин, розвиток ростових трубочок, формування апресорій, ріст міцелію), викликаючи загибель патогенів.
Завдяки переміщенню в зародок насіння (бульби) фунгіцид знищує внутрішню інфекцію і потім переміщається акропетально транспіраційним потоком (разом з водою та поживними речовинами) по ксилемі (судинній системі) рослини, захищаючи сходи і кореневу систему рослин від ураження ґрунтовими патогенами.
Тіабендазол високоефективний проти поверхневої і внутрішньої насіннєвої інфекції, захищає проростки від пліснявіння і грунтових патогенів (кореневих і прикореневих гнилей), стимулює ріст кореневої системи культур, що створює більш сприятливі умови для їх проростання та вегетації.
На внутрішню інфекцію після висіву протруєного насіння (бульб) в ґрунт діюча речовина починає діяти вже за 2 – 4 год. Такий потужний фунгіцидний захист дозволяє здійснювати висів насіння або висадку бульб в більш ранні терміни в повній впевненості в стійкості сходів до несприятливих погодних умов (провокуючої вологи, надмірних дощів, тощо).
Культура |
Спектр | Норми |
Протруювання бульб картоплі |
Колорадський жук, дротяники, личинки хрущів, попелиця
Парша чорна (ризоктоніоз), срібляста луска, звичайна бородавчастість. Гнилі: фузаріозна коренева та стеблова, склеротиніоз (біла гниль), фомоз (суха гниль), ботрітіс (сіра гниль) |
15 мл на 0,3–0,4 л води на 30 кг бульб |
Замочування / полив
насіння овочів і квітів, коріння розсади, дерев та кущів |
3 мл на 1 л води на 1 кг цибулин чи кореневищ. Крапельний полив або полив під корінь:15 мл на 10 л води |
Період застосування: протруювання перед сівбою або завчасне протруювання (за 2–3 тижні); замочування – на 2 години перед висаджуванням / сівбою.
Захисна дія – 6 тижнів (жуки, попелиці); проти дротяників, хрущів та хвороб культур – протягом періоду вегетації.