Ось і настала ідеальна пора для посадки часнику під зиму! Через велику стійкість до зміни погодних умов озимі сорти часнику дають кращий врожай.
Час посадки
Погодні умови мінливі, і зараз нас радує тепла осінь. Але все може змінитися. Тому для посадки виберіть час за 25-35 днів до настання стійких холодів. Тоді часник встигне вкоренитися, але не проросте.
Вибір місця для посадки
Часник – культура світлолюбна, тому під його посадку виділіть добре освітлену суху ділянку. Там, де навесні стоять талі води, часник рости не буде, в такому випадку підійміть грядку вище, щоб зберегти майбутній врожай. Важливо враховувати світозміну. Щоб уникнути зараження часнику хворобами та шкідниками, вирощуйте його щороку на новому місці. Повторювати місце посадки можна через 3-4 роки.
Як попередники для озимого часнику підійдуть огірки, цвітна та рання білокачанна капуста, бобові культури. А після картоплі й цибулі садити його не варто. Хоча в сусідстві з картоплею, буряком або томатами часник садити можна. Та краще не робити цього поруч з квасолею чи горохом.
Підготовка грядок
Ґрунт для посадки під зиму готується заздалегідь і повинен бути добре удобрений та підживлений органічними речовинами. Часник віддає перевагу легкій, окультуреній і родючій землі. Якщо на вашій ділянці вона з підвищеною кислотністю, за один сезон до посадки культури проведіть підлужування шляхом внесення гідратного вапна, доломітового або кісткового борошна, високих доз рослинної золи.
Грядки готуйте за 4-6 тижнів до посадки. Попередньо скопайте ґрунт із добривом. Потім на грядці вирівняйте і намітьте рядки з відстанню в 40-45 см. Землю на підготовлених грядках розпушіть граблями та наріжте борозенки на відстані 20-25 см одна від одної глибиною від 6 до 8 см.
Посадка часнику
Між зубками в ряду достатньо залишити 8-10 см. Самі зубчики висадіть на глибину 8-10 см, тим самим допомагаючи їм добре перезимувати. З настанням стійких холодів накрийте грядки ялиновим гіллям або соломою, щоб затримати сніг на місці посадки. Після посадки грядку полийте і замульчуйте шаром в 3-4 см. Це додатково утеплить грядки та поступово наситить ґрунт гумусом і мінеральними солями.
Догляд за озимим часником навесні
З грядок, утеплених ялиновим гіллям, після сходу снігу приберіть велику мульчу. Шар органіки видаляти не треба. Зелень часнику з’явиться в березні-квітні. Через 2 тижні після того, як плантація зазеленіє, саджанці потребують підгодівлі, яку ще через 15 днів треба повторити. На початку вегетації потрібна регулярна прополка, прибирання бур’янів. Також треба прорихлити ґрунт на глибину до 3 см для насичення кореневої системи часнику киснем. Посушливої весни кожні 5-6 днів проводьте полив.
Для посадки озимого часнику відмінно підходить сорт Мессідром, який можна висаджувати в ґрунт з другої половини вересня по листопад, або Гермідор .
Придбати обидва сорти можна в роздрібних торгових точках вашого регіону, онлайн – в інтернет-магазинах наших партнерів , а оптом – у наших регіональних менеджерів .