Який садівник не мріє про доглянутий газон? Адже завдяки йому ви можете оформити зону відпочинку, створюючи відчуття затишку і комфорту. А при правильному догляді – насолоджуватися цією красою з ранньої весни і до пізньої осені.
Осінній догляд так само важливий, як і весняний. Щоб з настанням холодів не втратити красиву галявину, над якою ви стільки працювали, рекомендуємо виконувати ряд нескладних, але вкрай важливих заходів:
- скошування травостою
- правильний полив
- грамотна підгодівля
- якісна аерація ґрунту
Чому важливо скошувати газон восени?
Якщо влітку стригти газон доводилося мало не щотижня, то восени частота цієї процедури істотно скорочується, так як земля починає остигати, а рослини уповільнюють свій ріст. Пам’ятайте, на зимівлю газон повинен піти скошеним, тому повністю припинити скошування ні в якому разі не можна. Інакше трава, яка відросла, з настанням холодів почне в’янути і ляже на землю, що може стати серйозною перешкодою для нових зелених паростків восени.
Рекомендуємо останню стрижку газонної трави проводити за 12-14 днів до настання заморозків.
Як поливати восени?
Як правило, восени газон не вимагає частого поливу. Але, якщо у вересні спостерігається аномальна спека, достатньо поливати траву методом дощування раз в п’ять днів, намагаючись не допускати утворення калюж. У жовтні рекомендуємо припинити полив, щоб не допустити перезволоження ґрунту, від чого рослини можуть ослабнути і захворіти.
Як вносити підживлення?
Багаторазові стрижки змушують газонну траву споживати велику кількість поживних речовин на своє відновлення, тому восени в обов’язковому порядку необхідно заповнити нестачу елементів харчування у ґрунті. Підготовка до зими включає в себе підгодівлю мінеральними добривами багатими фосфором і калієм, але з низьким вмістом азоту. Так як калій і фосфор стимулюють коренеутворення рослин, а ось азот посилює ріст зеленої маси, що восени зовсім ні до чого, тому азотні добрива слід перестати вносити в ґрунт, починаючи з серпня.
Важливо! Не забувайте поливати газонну траву після внесення добрив.
Для чого проводити аерацію?
Аерація (проколювання дерну) необхідна для того, щоб поліпшити надходження кисню до кореневої системи і, щоб вода після холодних осінніх дощів вільно проникала в глибокі шари ґрунту, а не застигала на поверхні землі кіркою льоду. Проколювати газон найкраще в суху погоду. Теплий вересень – найліпший місяць.
Для цієї мети можна використовувати садові вила, механічний газонний аератор або спеціальні сандалі-аератори. Проколювання ґрунтових пробок виконується на глибину 10 см. Відразу після цього поверхню посипають піском і вносять добрива. Для отримання потрібного ефекту необхідно зробити не менше 200 проколювань на м2.
Аерацію слід проводити по зволоженому ґрунті (після дощу або поливу).
Щоб мати здоровий і пишний газон, необхідно виконати всього 2 умови: вибрати якісний посівний матеріал і провести правильний догляд.
Придбати німецькі газонні травосуміші можна в наших роздрібних торгових точках вашого регіону, онлайн – в інтернет-магазинах наших партнерів, а оптом – у наших регіональних менеджерів.