На сьогодні відомо близько 6 тисяч, а за іншими даними 14 тисяч сортів троянд. Вони радують неймовірною красою та ароматом протягом всієї теплої пори року. Тому перед настанням зими важливо потурбуватися, щоб ваші квіти перезимували, а хвороби, які можуть їм зашкодити – ні.
Борошниста роса – інфекційне захворювання у вигляді нальоту на листі троянд, схоже на борошно. Збудник хвороби – високорозвинений паразит, який не вбиває клітини рослин, де росте. Але порушує процеси дихання, фотосинтезу та транспірації у троянд, призводить до втрати її декоративних якостей. Спори гриба легко переносяться вітром, дощем і передаються від рослини до рослини через одяг та садові інструменти. Зимує збудник у тріщинах кори, опалому листі та під лусками сплячих бруньок, а в новому сезоні зростає й розмножується.
Ще одна з найбільш набридливих хвороб троянд виникає повсюдно та протягом повного сезону вегетації. Чорна плямистість проявляється у вигляді пурпурово-білих плям на верхньому боці листя, які згодом чорніють. Головна небезпека – інкубаційний період розвитку, коли хвороба себе ніяк не проявляє, а коли симптоми стають помітні на листі, залишається 8-10 днів до повного захворювання рослини. Троянди до кінця сезону втрачають листя, в’януть, погано розвиваються, майже не цвітуть та з`являються сплячі бруньки. Найбільш вразливі групи троянд: чайно-гібридні, чайні, плетисті, поліантові дикі видові троянди (шипшини). Чорну плямистість плутають з пероноспорозом (несправжньою борошнистою росою), але відмінність у тому, що при ньому листя опадає зверху донизу, а при чорній плямистості – знизу доверху.
Проведіть обробку проти грибкових хвороб чорної плямистості та борошнистої роси фунгіцидом Парацельс. Це перший обов’язковий системний фунгіцид для ефективного захисту квітів в період після цвітіння. Завдяки високій мобільності препарат переміщується до місця локалізації інфекції, викорінюючи захворювання і забезпечуючи тривалий захист. Швидке проникнення флутріафолу обумовлює надходження в рослину більше 75% діючої речовини протягом 24 годин після нанесення на листя.
Збудник сірої гнилі зимує в ґрунті, рештках рослин та корі уражених стебел. При підвищеній вологості повітря, дощах або надмірному поливі влітку на листі з’являються бурі плями без облямування. Кількість плям росте та утворюється сірий наліт – спороношення гриба. Спори переносяться на сусіднє листя, бутони і пелюстки квітів. З часом вся квітка вкривається плямами, буріє й загниває. Хвороба також часто розвивається під укриттям в зимовий період. За сприятливих погодних умов і недостатньої вентиляції до весни стебла троянд можуть згнити.
Викорінююча обробка фунгіцидом Фрідом подолає сіру гниль у період спокою (зимівлі) квітника. Завдяки двом діючим речовинам у складі препарат має локальну та системну дію. Контактна діюча речовина Флуазинам пригнічує інфекцію ззовні. А системна діюча речовина диметоморф проникає у рослинну тканину і розподіляється акропетально, забезпечуючи тривалий захист від зараження.
Проведіть викорінюючу обробку баковою сумішшю з фунгіцидів Парацельс та Фрідом. Поєднання цих двох препаратів забезпечить надійний захист та попередить хвороби, що зимують на трояндах та активізуються наступного сезону. Щоб побачити квіти чарівними та гарними, захистіть їх від хвороб вже зараз! Придбати засоби захисту рослин можна в наших роздрібних торгових точках вашого регіону, онлайн – в інтернет-магазинах наших партнерів, а оптом – у наших регіональних менеджерів.