Обираємо квіти для посіву під зиму

Під час весняних робіт у саду не можна гаяти жодної хвилини. Інша справа пізня осінь – часу достатньо та можна приділити його квітнику. Плюси підзимого посіву – економія часу навесні; квіти, посіяні під зиму, виростають міцнішими, рідше хворіють і знищуються шкідниками. Вони вже адаптовані до різних погодних умов.

Коли садити квіти

Правильний вибір часу – головна умова для посадки під зиму. Важливо, щоб до заморозків не з’явилися сходи. Тому починати посів потрібно після того, як температура стане стабільною 1-3 ° С.

Як підготувати ґрунт

Кінець жовтня-початок листопада – відмінний час для посіву багатьох однорічних і багаторічних рослин. Обирайте суху погоду зі стабільною плюсовою температурою.

Поетапна підготовка ґрунту складається з декількох заходів:

  • Перекопайте обрану ділянку до промерзання.
  • Внесіть компост або перегній.
  • Прорихліть землю.
  • Сформуйте гнізда або борозенки.
  • Підготуйте субстрат, краще в середині осені, до заморозків. Підходить суміш садового грунту з торфом і піском (1: 2: 1) або готовий субстрат для розсади. Зберігати суміш бажано в приміщенні, щоб вона не промерзла.
  • Після настання стійких температур, близьких до нуля (0… -1 °С), починайте посів. У цих умовах восени насіння не проростає. Виберіть сонячний день. Сійте сухе насіння вдвічі густіше, ніж навесні, розсипте його по промерзлих ямках і прикрийте заготовленою заздалегідь сумішшю (субстратом).
  • Поливати не потрібно. Можете позначити зайняту ділянку, поставивши табличку.

Квіти, посаджені восени, завжди зацвітають на декілька тижнів раніше за інші, але, якщо ви захочете прискорити цей час, навесні накрийте посів дугами і затягніть плівкою. Тоді квіти з’являться на 1-3 тижні швидше. 

Що важливо зробити навесні 

Щоб отримати ранньою весною пишні клумби з яскравими квітами, виберіть культури заздалегідь. Наприклад, деякі багаторічники зацвітають через рік. Врахуйте це при посадці насіння поруч з тим, яке цвіте одночасно. Щоб ваша клумба радувала своєю красою, пропонуємо осінні квіти, які відмінно перезимують.

Айстра

Айстру люблять садівники за холодостійкість, тривалість цвітіння, різноманітність форм і кольорів. Вона може витримати морози до -3 градусів, тому цвіте до пізньої осені і готова до посадки у відкритий ґрунт.

Переваги посадки айстр восени в тому, що квіти ростуть міцнішими, витривалішими, починають раніше цвісти. У підготовленій грядці з борозенками залиште насіння на глибині приблизно 2 см, поки земля не підмерзне, щоб воно зійшло. Для осінньої посадки підійде айстра Альпійська суміш Багаторічна .

Маргаритка

Завдяки різноманітності забарвлень маргаритки прикрашають практично будь-яку клумбу. Насіння можна посадити в горщики за 8 тижнів до останніх морозів, а потім посіяти в саду, як тільки небезпека морозів пройде. Рослина цвіте на другий рік життя, так як квіти повинні пройти фазу охолодження взимку. При посадці злегка втисніть насіння в ґрунт і присипте землею, щоб до них потрапляло світло. Маргаритки люблять сонячні дні і прохолодні ночі. Вимагають регулярного поливу і добрива.

Щоб уберегти коріння від лютих морозів, засипте поверхню ділянки товстим шаром мульчі (перегноєм, тирсою, торфом і т. Д.) Товщиною від 80 мм. Маргаритки для осінньої посадки ви можете вибрати тут .

Космея або Космос

Космея – теплолюбна, холодостійка і світлолюбна, відносно посухостійка. Для посадки рослини підійдуть сонячні ділянки. Якщо ґрунт буде занадто поживним, рослина почне нарощувати зелену масу на шкоду цвітінню, тому важливо не зловживати добривами. Посійте насіння відразу на постійне місце, щоб рослина прижилася. Рекомендована глибина посадки 1-1,5 см. А ось серія космеї  від «Сімейного саду».

Лаванда

Лаванда – приваблива, але досить примхлива квітка. Їй обов’язково проходити холодну стратифікацію. Для посіву лаванди у відкритий ґрунт обирайте сонячне, захищене від вітрів, сухе місце без застою води. Ґрунт повинен бути пухким і родючим. Якщо ґрунт з підвищеною кислотністю, внесіть заздалегідь вапно або деревну золу.

При посадці насіння заглиблюйте приблизно на 3-4 мм, борозенки можете присипати річковим піском. Грядку після посіву замульчируйте на зиму, а з настанням стійких морозів закидайте її снігом. Зазвичай сходи з’являються в травні-червні, але можуть і пізніше. Коли з’являться сіянці, контролюйте полив – ґрунт повинен бути вологим, але не залитим водою. Насіння лаванди Нормандії багаторічної ви також можете знайти на нашому сайті.

Заощаджуйте дорогоцінний весняний час і почніть вже зараз сіяти квіти для вашої клумби. Насіння від компанії «Сімейний Сад» легко і зручно придбати в роздріб в торгових точках , онлайн в інтернет-магазинах наших партнерів , а оптом у наших региональных менеджерів .