Захист озимих зернових культур від хвороб і шкідників – надзвичайно важливе питання напередодні осінньої посівної. Задача зібрати врожай високої якості стає перед господарем ще на етапі планування посадки культури.
Щоб отримати багатий врожай, треба завчасно подбати про здоров’я зерна. Однією з грибкових загроз для зернових є іржа. Вона негативно впливає майже на всі органи рослини: викликає передчасне відмирання уражених листків, стебла надломлюються і лягають. Також знижується засухо- і морозостійкість, збільшується випаровування вологи, порушується водний баланс рослини.
Сажка проявляється в декількох видах: твердої, коли відбувається руйнування тільки внутрішньої частини зерна; летючої сажки, коли руйнуються всі частини колоса, перетворюючись на чорну пилову масу; або стеблової сажки, при якій на стеблах, ніжках та листі утворюються пустули, заповнені темною масою.
Кореневі та прикореневі гнилі призводять до значного зниження врожайності озимої та ярої пшениці, ячменю, жита, злакових трав і вівса. Вони можуть викликати випадання сходів, зменшення продуктивної кущистості, маси зерна та їх числа в колосі, погіршення їх якості. Втрати врожаю від кореневих гнилей становлять від 15% до 40%.
Щоб попередити захворювання та захистити посівний матеріал, існує ефективне рішення – комбінований фунгіцидний протруйник Бастіон. Він міцно захищає насіння і сходи від хвороб та має сприятливий вплив на культуру, підвищуючи її продуктивну кущистість, озерненість колоса. Фунгіцидна активність препарату стабільна протягом найбільш вразливих фаз розвитку рослин (на початку вегетаційного періоду) завдяки наявності у складі двох діючих речовин, які синергічно захищають культуру. Ципроконазол має специфічний вплив на іржасті гриби і вбиває збудника при дуже малих концентраціях. А оптимальний вміст дифеноконазолу забезпечує тривалий захист першого після сім’ядолі листа від інфікування сажкою. Також дифеноконазол забезпечує ефективну дію препарату проти кореневих (прикореневих) гнилей з моменту проростання насіння до початку його виходу в трубку.
Важливо, що протруйник активно пригнічує ріст міцелію гриба і знижує рівень його спороношення в час, коли складаються найсприятливіші умови для розвитку збудників хвороби. А саме після висіву протруєного насіння в ґрунт, в момент набрякання зернівки і набирання нею енергії проростання.
Проводити протруювання можна завчасно або безпосередньо перед посівом.
Рекомендовані норми та терміни використання протруйника:
Культура | Спектр | Норми |
Зернові (пшениця, овес, ячмінь, жито) | Тверда та летюча сажка, іржасті патогени (стеблова, бура іржа), фузаріозні і гельмінтоспоріозні кореневі гнилі, пліснявіння насіння, септоріоз та різні плямистості, борошниста роса | 100 мл на 1 л води на 100 кг |
Соя | 100-150 мл на 1 л води на 100 кг |
Захисна дія Бастіону триває 8 тижнів.
А придбати Бастіон в роздріб легко та зручно в торгових точках, онлайн – в інтернет-магазинах наших партнерів, а оптом – у наших регіональних менеджерів.
Протруйник Бастіон – це надійний та міцний захист вашого врожаю зернових!