Набір насіння «Імунітет» – це турбота про здоров’я всієї родини в одній упаковці. Спеціально підібрані 5 видів трав зміцнять імунну систему, відновлять сили організму та допоможуть у боротьбі з чужорідними «агентами».
Аніс допомагає при захворюваннях горла: запаленні мигдалин, кашлю, втраті голосу. Ехінацея пурпурова – сильний імуностимулюючий засіб, володіє високими бактерицидними властивостями, сприяє загоєнню ран, активно очищує лімфатичну систему та кров, а також стимулює роботу центральної нервової системи. Ромашка заспокоює. М’ята допоможе при прискореному серцебитті та нормалізує кровообіг. Також її зігрівальні та стимулюючі властивості корисні при перших симптомах застуди. Звіробій має протизапальну і ранозагоювальну дію.
Ехінацея пурпурова (багаторічна рослина) вирощується через розсаду або посівом насіння у відкритий грунт навесні на глибину 1-1,5 см. Насіння в перші кілька тижнів після появи потребує вологи та тепла. На початку травня розсаду необхідно висадити у відкритий грунт. Далі сіянці не потребують особливого догляду, тільки періодично прорихліть грунт навколо них і поливайте. Цвіте ехінацея з липня до жовтня і з серпня до вересня на другий рік (кореневища). Сушене кореневище підходить для приготування настоянок, а квіти – для вживання в свіжому або сушеному вигляді.
Аніс вирощують через розсаду або посівом насіння у відкритий грунт навесні (квітень-травень) на глибину 2 см. Вегетаційний період становить 120-140 днів. Для прискорення проростання перед посівом можна замочити насіння на дві доби, періодично промиваючи їх під струменем води. Або витримайте його в холодильнику близько двох тижнів перед висіванням. Посадка: на грядці зробіть борозенки з відстанню між ними не менше 50 см. Насіння сійте у вологий грунт: для проростання анісу треба багато вологи. Цвіте рослина з червня до жовтня. Сигнал до збору врожаю – пожовтіння стебел і зміна кольору плодів в центральних парасольках із зелено-жовтого на бурий. Листя та насіння вживається в сушеному вигляді.
М’яту (багаторічна рослина) саджайте навесні, в березні-квітні, у відкритий грунт на глибину 0,5 см. Враховуйте, що вона дуже швидко розростається і може витісняти інші рослини. М’ята віддає перевагу рихлим родючим ґрунтам з достатньою кількістю світла. Ділянку під посадку потрібно очистити від бур’янів і внести добрива. Перед посівом полийте борозенку в гряді, посійте насіння і присипте землею, трохи мульчуючи. Якщо місцевість сира, зробіть гряди вище, щоб волога випаровувалася. Якщо земля, навпаки, швидко сохне, робіть низькі гряди, щоб вода довше затримувалася. Після посадки полийте м’яту. Рослина цвіте з липня до серпня. Листя і стебла у свіжому і сушеному вигляді використовуються для приготування чаю, напоїв, настоянок.
Перед посівом ромашки треба розпушити та розрівняти землю. Приберіть бур’яни та камені, а потім злегка полийте ділянку. Вирощується ромашка посівом насіння у відкритий грунт у березні-травні на глибину 0,5-1 см. Покладіть насіння на поверхню, злегка накрийте землею і полийте. Грунт повинен бути вологим, але не сирим. Насіння проросте протягом 2-3 тижнів. Можливо, доведеться прорідити рослини, коли вони досягнуть висоти 5 см, залишаючи між ними 20-25 см. Цвітіння починається вже в червні й триває все літо. Квіти можна збирати на початку цвітіння. Використовуйте їх у сушеному вигляді.
Звіробій (багаторічна рослина) вирощують найчастіше посівом насіння під зиму (у листопаді) на глибину 1 см. При весняному посіві насіння потребує стратифікації холодом. Ділянку для вирощування лікарської рослини підготуйте заздалегідь. Якщо планується осіння посадка, грунт готуйте влітку, якщо навесні – восени. Ділянку перекопайте, розрівняйте верхній шар грунту граблями й внесіть добриво. Насіння сійте поверхнево, не закладаючи його в грунт, дотримуючись відстані між рядами 50 см. Зверху присипте невеликим шаром землі або піску і полийте. При весняній посадці ряди з насінням накрийте плівкою. Звіробій цвіте в червні-липні. Під час цвітіння зрізається верхня частина стебла разом з квітами. Використовують у свіжому і сушеному вигляді.
Посійте насіння ранньою весною у відкритий грунт, і вже влітку ви зможете запастися необхідними лікарськими травами для себе і близьких на весь рік. Створіть маленький куточок здоров’я на своїй ділянці з набором «Імунітет».