Огірки – дивовижна рослинна культура, яка не залишає байдужими навіть найбільш вибагливих власників дачних ділянок. Скажемо більше: навіть ті, хто використовує свої дачі тільки для відпочинку (газон-шашлик-лежак), також досить часто запасаються грядками огірків і зелені.
Корисний помічник
Як відомо, огірки на 95% складаються з води, і саме завдяки цьому ми можемо вирощувати на грядці справжній «зволожувач» організму. Огірки позитивно впливають на шкіру, а також володіють очисними властивостями (за рахунок вмісту калію). Вони навіть допомагають у правильному засвоєнні їжі і доречні в найрізноманітніших стравах. Як кажуть, огірок зайвим ніколи не буде!
Не за горами час вирощування розсади, і пора зробити вибір на користь тих сортів, які ви хочете бачити саме у себе на грядці.
Огіркове розмаїття!
Різновидів і сортів навіть більше, ніж можна уявити. До того ж щороку селекція радує нас поліпшеними ексклюзивними новинками. Наприклад, торгова марка SeedEra в 2013-му році пропонує більше десятка новинок зеленців, в тому числі і велику кількість гібридів, пристосованих саме для наших кліматичних умов. Такий достаток вибору дає можливість будь-якому городникові знайти підходящий саме йому сорт, враховуючи смакові якості, варіанти передбачуваного використання і можливості власної ділянки.
А тепер трохи докладніше про сорти.
Універсальний для використання гібрид ВОДОГРАЙ F1 відмінно підходить для консервації, солінь, а також вживання в свіжому вигляді. Налиті зеленці не вимагають додаткових тепличних споруд і прекрасно дозрівають у липні у відкритому ґрунті.
Серед новинок українського ринку можна відзначити гібридний сорт КОЗЫРНАЯ КАРТА. Це ранньостиглий, самозапильний гібрид з відмінними смаковими характеристиками. Він підходить для вирощування як у відкритому, так і закритому ґрунті, у вузлах утворює від 2-3 до 4-5 зав’язей, стійкий до вірусу огіркової мозаїки, борошнистої роси, кореневої гнилі. Сорт назвали так не випадково: плід дійсно дуже красивого інтенсивно-зеленого кольору, з білими шипами. Серед ранніх сортів також можна виділити огірки ЛЁША. Ці горбкуваті насиченого кольору плоди з темними шипами використовують для соління, консервування та вживання у свіжому вигляді.
Гібрид МАРЬИНА РОЩА – справжня знахідка для постійного врожаю в не надто сприятливих умовах! Він холодостійкий, самозапильний, тіньовитривалий, стійкий до борошнистої роси, вірусу огіркової мозаїки, кореневих гнилей! У вузлах утворює від 2-3 до 4-5 зав’язей, а на кожній рослині одночасно може дозрівати до 10-12 корнішонів з вельми високою смаковою якістю.
Якщо ви хочете спробувати виростити огірки з м’якими безпечними шипами, вам варто вибрати огірки МАЛЬЧИК С ПАЛЬЧИК.Це також ранньостиглий, світлолюбивий і стійкий до хвороб гібрид, який вирощують у відкритому ґрунті і плівкових теплицях. У вузлах утворює від 2-3 до 5-6 зав’язей. Плід яскраво-зеленого кольору, довжиною 8-10 см.
Кожен такий зелений гібрид може продовжувати радувати вас дуже довго!
Наприклад, плоди гібрида МАТРЕШКА F1 дозрівають просто вервечкою! Світлолюбивийгібрид МУРАВЕЙ утворює зеленці з самих нижніхвузлів. Гібрид ПОДМОСКОВНЫЕ ВЕЧЕРА F1 добрий тим, що на одній рослині одночасно дозріває велика кількість зеленців, навіть якщо висаджений він на затінених ділянках. Стійкі до хвороб гібриди ТРИ ТАНКИСТА и КУЗНЕЧИК можуть утворювати у вузлах до 4-6-ти зав’язей.
Як тільки городник прийняв рішення та обрав, які саме сорти будуть радувати його цього літа, настає черга посадки!
Якщо ви хочете, щоб ваші «зелені друзі» радували вас великими врожаями, вирощуйте огірки по-різному. Природно, якщо
розміри ділянки дозволяють, можна зробити і стандартну грядку, але якщо площа ділянки маленька, вирощуйте зеленці на вертикальній шпалері. До речі, цей спосіб зручний для тих, хто не особливо любить гнути спину: в кінцях ряду просто застроміть кіля висотою близько 1 м, натягніть між ними шнур і спустіть до кожної рослини мотузковий (або дротяний) «хвостик». Він і буде служити опорою для зростаючого огіркового стебла.
Примітно, що в якості опори (в даному випадку природної) також можуть використовуватися сильні високорослі стебла інших культур, наприклад, кукурудзи або соняшника. Крім того, ці рослини служать для огірків накопичувачами вологи в навколишньому повітрі і природним укриттям від вітру, а їх темне листя притягує сонячні промені, в той час як яскраві квіти приваблюють комах.
При такому способі вирощування спостерігається підвищення не тільки врожаю огірків, але й більш успішних сходів «допоміжної» культури.
Якщо ви вирішили вирощувати огірки в теплиці, то конструкцію краще встановити в напрямку зі сходу на захід, з північного ж боку необхідно неодмінно забезпечити укриття від вітру. Грядки роблять з крутого західного боку і похилого східного – така орієнтація грядки забезпечує максимальне освітлення, що також досить позитивно впливає на врожай.
Слід пам’ятати, що кожен сорт має свої нехитрі, але обов’язкові особливості вирощування, які, як правило, вказані на пакетиках насіння, і дотримуватися їх варто неухильно, щоб врожайний успіх не змусив вас довго чекати.