Супер Добриво для лохини, чорниці, та інших рослин кислих грунтів

СІРКА. ПРИРОДНЄ ПІДКИСЛЕННЯ ҐРУНТУ

ФОСФОР. ГАРНЕ ВКОРІНЕННЯ ТА РІСТ

КАЛІЙ. СОЛОДКІ ЯГОДИ

Компонентний склад: азот (N) – 9%, фосфор (P) – 10%, калій (K) – 24%, магній (MgO) – 2%, сірка (SO3) – 6%, бор (B) – 0,05%, мідь – 0,03%, марганець (Mn) – 0,25%, цинк – 0,04%, молібден – 0,002%, залізо – 0,08%

На корінцях лохини немає дрібних волосків, завдяки яким інші рослини насичуються поживними речовинами і водою з ґрунту. Провідником для вересових є мікориза (мікро гриби, які співіснують в симбіозі з кореневою системою рослини). Саме завдяки їй рослина отримує з ґрунту мінеральні речовини і воду. Мікориза може жити тільки у кислому середовищі. За умови внесення органічних добрив (перегній, компост, курячий послід і т. д.) ґрунт стає лужним і мікориза гине. У результаті кущ припиняє поглинати з ґрунту вологу та поживні речовини і незабаром гине. З цієї причини підгодівля лохини органікою заборонена.

 

Сірка є природним підкислювачем ґрунту та на рівні з азотом входить до складу практично усіх рослинних білків і ряду фітогормонів, елемент виступає незамінним компонентом більшості амінокислот. Без сірки неможливий синтез багатьох витамінів та ферментів. Якщо ми бачимо, що річний приріст лохини становить лише 2-3 см, пагони є карликовими, точки росту сохнуть, а молоді верхні листки стають блідо-зеленими – потрібно перевірити, чи не підвищився показник рН. Бо незважаючи на те, що ми будемо давати лохині все, чого вона потребує, вона просто не зможе засвоїти усі поживні елементи, і причиною того є невчасне сіркування (підкислення) ґрунту

Фосфор є дуже важливим елементом, адже відповідає за розвиток кореневої системи, регулює енергетичний обмін в рослині та забезпечує ріст і закладання генеративних бруньок. Грунт для вирощування лохини, як правило має дефіцит фосфору і відповідно форфорне голодування проявляється почервонінням листя і горошінням ягід.

Калій – важливий для усіх ягідних культур, адже елемент регулює водний баланс у рослині, підвищує кількість та якість врожаю, покращує смакові якості ягоди за рахунок збільшення цукрів. Калій повинен вноситися щороку, у зв’язку з інтенсивним переміщенням в більш глибокі шари ґрунту, що робить цей елемент недосяжним для рослин та веде до відмирання молодих пагонів. Лохина потребує регулярних підживлень калієм, особливо у період наливання та достигання ягід та після збору для підвищення зимостійкості. При достатній кількості калію рослини більш стійкі до посухи, морозів, різних захворювань і шкідників. Так як лохина чутлива до хлору, слід використовувати безхлорні види добрив.

Купити в магазині

ЗАСТОСУВАННЯ

ЕЛЕМЕНТИ

Культура Удобрення під час посадки Основне підживлення(березень-серпень)
Лохина, чорниця, журавлина, брусниця, інші рослини родини вересові (рослини кислих ґрунтів) 20 г добрива змішати з 10 літрами субстрату та додати в посадкову яму 30 г –подальші роки росту рослин

 

Догляд за рослинами на ділянці: добриво рівномірно розподіліть навколо рослини, злегка перемішайте з верхнім шаром ґрунту і полийте водою. Перше підживлення рослин проводять у березні (після танення снігу) і далі кілька разів з інтервалом раз на місяць або 30-45 днів. Використовувати 2-4 рази за сезон.

Країна походження сировини: Фінляндія

Препаративна форма – гранули

МАКРОЕЛЕМЕНТИ

КАЛІЙ – ІМУНІТЕТ. Калій – будівельний матеріал клітинних стінок (визначає тургор рослинної клітини, підвищує імунітет рослин до несприятливих умов за рахунок прискорення утворення вуглеводів). Крім того – це мікроелемент кореня (стимулює ріст кореневої системи) і завершальної фази дозрівання (стадії  формування бульб чи зав’язі плодів) – він робить стебло міцніше, зменшуючи ефект «вилягання бадилля», впливає на колір плодів, їх смак, інтенсивність дозрівання та якість зберігання. Нестача калію веде до зменшується посухостійкості рослин, хлорозу, та вкорочення пагонів.

МЕЗОЕЛЕМЕНТИ

МАГНІЙ – ХЛОРОФІЛ. Цей мезоелемент у рослинному організмі займає четверте по важливості місце (після азоту, калію, кальцію). Магній потрібен для утворення структури молекули хлорофілу – він є важливим компонентом листкової зеленої маси, прискорює ферментативні процеси, утворення вуглеводів, прискорює ріст кореневої системи у рослин, пришвидшує засвоєння поживних речовин з ґрунту (зокрема азоту), є важливим елементом живлення для рослини (особливо у молодих частинах) під час цвітіння, плодоношення та дозрівання. Нестача магнію гальмує синтез хлорофілу: листки стають ламкими, рослини відстають у рості і виснажуються, сповільнюється цвітіння.
СІРКА – БІЛКОВИЙ ОБМІН. Сірка є незамінним компонентом метіоніну – однієї з 8 амінокислот, що входить у структуру білка. У мінеральному живленні рослин сірка – є третім за значенням елементом після азоту і фосфору. Від забезпечення сіркою залежить структура білків та функціонування ферментів у тканинах листків і насінні, активація важливих ензимів, необхідних для метаболізму енергії та жирних кислот, стійкість рослин до стресів та формування в самій рослині засобів захисту проти хвороб і шкідників (фітоалексинів, глутатіону). Дефіцит сірки веде до вкорочення та крихкості стебла рослини та збільшення витрат енергії рослини і часу дозрівання врожаю.