Гербіцид Напалм
Системний гербіцид суцільної дії для винищення однорічних та багаторічних бур’янів в посадках виноградників, плодових культур, посівах овочевих культур та квітів.
Діюча речовина:
ізопропіламінна сіль гліфосату 480 г/л
Препаративна форма:
розчинний концентрат (РК)
Період захисної дії:
протягом 1-го місяця і більше
Упаковка:
100 мл (пляшка), 300 мл (пляшка), 1000 мл (пляшка)
Класифікація ВООЗ:
III клас (помірно токсичний)
Що таке гліфосат?
Гліфосат – фосфорорганічна сполука, структура якої близька за хімічною структурою до природних амінокислот – гліцину і глутаміну. У грунті препарати цієї групи дуже швидко інактивуються мікроорганізмами або утворюють хелати з важкими металами, стаючи не активними (інертними).
При попаданні на рослину і проникаючи в клітини, гліфосат блокує синтез ряду важливих сполук (EPSPS), затримуючи або пригнічуючи шикіматний (метаболічний) шлях (або простими словами процес обміну речовин в рослині). Діюча речовина захоплює активність Фосфоенолпіруваткарбоксилази (ФЕП-карбоксилази) – ферменту, який бере участь у фотосинтезі і присутній в рослинах і деяких видах бактерій, але відсутній у грибів, тварин і людей. З цим і пов’язана вибіркова токсичність гліфосату лише на рослини.
Купити в магазиніПовний опис
Агротехнологія
Як рухаються вуглеводи в рослині?
Вуглеводи – джерело енергії, що допомагає рослинам пережити зиму, а також прискорює ріст пагонів, стебел і коренів в період вегетації. Весною вуглеводи зі стебел і коріння живлять енергією бруньки для швидкого росту пагонів. Коли пагони сягають певної стадії розвитку, вуглеводи з листя, переміщуються назад в стебла або корені.
У пирію повзучого подібна зміна відбувається, коли рослина досягає 15-20 см висоти; у будяка польового – після формування бутонів у квіток і початку цвітіння; у берізки польової переміщення вуглеводів відбувається після початку цвітіння, коли в’юнкі стебла досягають 15-25 см в довжину. Переміщення вуглеводів в органи накопичення триває до формування насіння, після чого йде постачання вуглеводів в насіння, що формується.
Восени починається другий період росту. Знову з’являються пагони, що живляться вуглеводами з органів накопичення. Після утворення пагонів вуглеводи переміщуються в стебла або корені, щоб допомогти рослині вижити в зимовий період і при подальшому весняному зростанні. Зауважте, що кількість вуглеводів в органах накопичення до кінця вегетації (восени) вище, ніж в початковій точці навесні. Підвищений вміст вуглеводів допомагає рослині розвинути кореневу систему і зайняти більшу площу.
Як рухаються гліфосати в рослині?
Препарат проникає в рослину через вегетуючу масу і порушує процес синтезу амінокислот (елементів, які беруть безпосередню участь в регуляції росту і розвитку рослин). В зелених частинах бур’янів гербіцид викликає накопичення аміаку, який є сильною клітинною отрутою рослин. По рослині (від верхівки до коріння) гліфосати переміщуються разом з вуглеводами і їх ефективна дія тісно пов’язана з фізіологічними властивостями вуглеводів
То ж коли ефективно? Восени город кропи, чисті сходи навесні
Практичними дослідами було виявлено, що в органи накопичення рослин, при осінньому внесенні потрапляє в 4 рази більше гліфосату в порівнянні з ранньовесняними обробками. Осіннє внесення гліфосат гербіцидів є найефективнішим прийомом знищення багаторічних бур’янів. В цей час відтік поживних речовин у бур’янів направлений в коріння, тобто в накопичувальні точки росту, тому вегетуючі рослини гинуть на 95-100%. Окрім того гліфосати – водорозчинні сполуки. Їх ефективність зростає у достатніх вологих умовах (50-70% вологості повітря), коли продихи рослин відкриті, ґрунт зволожений і процеси обміну речовин в рослині йдуть дуже активно.
А весною? Результат буде, коли правила не забудеш
Весною обробки гербіцидом проводять з таким розрахунком, щоб після обприскування він встиг знищити кореневу систему бур’янів. Тому необхідно витримувати розрив перед початком першої механічної обробки (рихлення ґрунту, посадка рослин) не менше 7-10 днів (в іншому випадку може статися штучна «ампутація» верхівкової частини рослини і рух препарату від верхівки до коріння – буде припинено).
Культура | Спектр | Норми |
Поля, призначені під сівбу/вирощування овочевих і зернових культур | Однорічні злакові та дводольні бур’яни | 50 мл на 8 л води на 1 сотку |
Міжряддя плодових, декоративних дерев, виноградників та ягідних кущів | Багаторічні злакові та дводольні бур’яни | 100 мл на 8 л води на 1 сотку |
В таблиці вказано максимальні норми внесення при високому рівні забур’янененості. У разі невеликої кількісті бур’янів на ділянці, норми можуть бути мінімальні: 20-40 мл (однорічні) та 40-60 мл (багаторічні) та 60-80 мл (злісні) на 1 сотку.
Період застосування: на вегетуючих бур’янах (восени після збирання врожаю або навесні за 2 тижні до сівби / висаджування культури).
Рекомендації з ефективності обробки бур’янів:
Однорічні злакові – мінімум 5 см листків.
Однорічні дводольні – 2 справжні листки.
Багаторічні злакові – 10–20 см заввишки (або 4–5 листків).
Багаторічні дводольні – у фазі цвітіння (до початку старіння).
Захисна дія – 3 тижні.