Акарицид Міральд
Контакний акарицид для знищення усіх видів рослиноїдних кліщів.
Діюча речовина:
фенпіроксимат (50 г/л)
Препаративна форма:
концентрат суспензії (КС)
Упаковка:
10 мл (пакет), 100 мл (пляшка)
Класифікація ВООЗ:
III клас (помірно небезпечний)
Повний опис
Агротехнологія
Препарат порушує гормональний баланс організму шкідника, тобто діє, як хемостерилізатор (хімічний статевий стерилізатор). Відповідно до класичної наукової концепції, розвиток комах регулюється балансом двох гормонів: екзидону та ювеніального гормону.
Діюча речовина Міральд – є синтетичним аналогом природніх ювеніальних гормонів комах, що регулюють їх постадійний розвиток. Ювеніальний гормон тормозить активність екдизона (від грец. ékdysis — линька, спеціального гормону линьки, що відповідає за перетворення личинки в куколку, а потім куколки у дорослу форму – імаго).
Високий рівень ювеніального гормону в період метаморфоз (перетворення личинки в дорослих шкідників) стимулює передчасну линьку незрілих личинок, що призводить до появи нежиттєздатних форм комах, загибелі яєць та дорослих форм шкідників.
Особливі характеристики продукту
Ефективний проти усіх видів рослиноїдних кліщів: садові (павутинні) кліщі, бурі садові (бріобії), несправжні павутинні кліщі (плоскотілки), галові (брунькові) та кореневі кліщі. Швидко паралізує рухомі стадії кліщів та має високу овіцидну дію (при потраплянні на яйцекладку проникає через оболонку яйця і личинка гине).
Стабільно ефективний за будь-яких погодних умов: висока температура, рясні опади. Сумісний з більшістю засобів захисту рослин, добривами, регуляторами росту (за виключенням бордоської рідини та сульфату кальцію).
А ви знали?
Кліщі – одні з найдревніших біологічних організмів на Землі. Вони з’явились 390 млн років назад і паразитували ще на динозаврах. На сьогодні їх рід нараховує 54 тисячі видів. Вони можуть голодувати протягом 2-х років, а їх життевий термін сягає аж до 40 років. Одна самка покладає від 60 яєць за один раз, а за сезон – 10 поколінь. Самі плодовиті – самки кліща Шлехтендаля (2 тис яєць). Якби від кожної самки кліща виживало лише 50 личинок (а вона здатна давати 200 яєць), то при 15 поколіннях в рік кількість дорослих кліщів покрило б земну кулю шаром в 2 метри. Тому, навіть незначна кількість кліщів на рослинах може викликати за короткий час епіфітотійний (масовий) спалах розмноження шкідника і привести до загибелі заражених культур.
Культура |
Спектр |
Яблуня, груша, слива, інші кісточкові та зерняткові |
Садові павутинні (звичайний, червоний, полуничний), несправжні павутинні кліщі (плоскотілки), бурі садові (бріобії), галові (брунькові) кліщі |
Ягідні культури (малина, смородина, аґрус, полуниця, лохина) |
|
Виноград |
Бруньковий кліщ, виноградний листковий кліщ, виноградна плоскотілка, виноградний повстяний кліщ (зудень) |
Квіти (кімнатні, оранжерейні, вуличні цибулькові та багаторічники) |
Павутинні та цикламенові кліщі, червоний плоский кліщ (оранжерейна плоскотілка), кореневі кліщі (справжній кореневий та цибулинний), кактусовий кліщ, бріобія злакова та конюшинна |
Хвойні породи дерев та кущів (самшитові, соснові, кипарисові, тисові, інші) |
Ялиновий (смерековий) та самшитовий павутинний кліщ, тисова плоскотілка, галовий самшитовий кліщ |
Соя |
Павутинні кліщі |
Рекомендовано обов’язкові профілактичні обробки культур в ранньо-весняний період (на стадії личинок). Також газони (включно альпійський) – захист від конюшинного кліща та бурого злакового кліща.
Норми витрати: 10 мл на 5 л води на 1 сотку (кімнатні – 2 мл на 1 л води).
Період застосування: профілактично по вегетації (до / після цвітіння та після збору врожаю), а також в період виявлення шкідника.
Період очікування: плодово-ягідні та виноград – 30 днів.
Кількість обробок – 2.
Захисна дія – 4 тижні