5 кращих сортів качанного салату

Салат – одна з найбільш ранніх і найневибагливіших зелених культур, з якої можна почати весняну посадку в теплиці або посіяти насіння на розсаду. Для висадки у відкритий грунт дочекайтеся стабільної плюсової температури, і щоб не було загрози заморозків.

Качанний салат відрізняється від інших видів крупним цілісним листям, качанами різної щільності, а також розмаїттям кольорів від блідого жовто-зеленого до фіолетового, бурого та коричневого. Деякі сорти зі звичайним зеленим листям прикрашає кольорова бахрома по краях. Форма листя кругла, з рівним, зубчастим або гофрованим краєм. У ньому міститься клітковина, залізо, протеїн, кальцій та калій. Салат також є джерелом вітамінів С, В1, В2, В6, В9 і бета-каротину.

На ділянці качанний салат добрий сусід для більшості культур, особливо для капусти, редиски, редьки. Корисне й сусідство з цибулею, так як вона відлякує тлю. Кращі попередники салату – капуста, томат, перець, картопля. Важлива умова посіву: виберіть сонячне місце, щоб в листя не накопичувало нітрати, і розпушіть грунт на велику глибину.

Розповімо про топ-5 кращих сортів качанного салату SeedEra.

Атракціон – це сорт для вирощування у відкритому та захищеному грунті. Його листя велике, маслянисте, трикутної форми, світло-зеленого кольору, слабохвилясте по краю, ніжне й солодке на смак. Качан округлий, закритий, масою 230-260 г.

Айсруж  формує округлі вилки, щільні, масою до 500 г. Листя світло з червоною окантовкою, гофроване, хвилясте, хрустке. Сорт стійкий до стеблування та хвороб. Завдяки вишуканому забарвленню Айсурж стане відмінною прикрасою страв.

Айсгрін формує округлі вилки, щільні, масою до 700 г. Листя яскраво-зелене, гофроване, дуже хвилясте, хрустке. Сорт стійкий до стеблування й хвороб.

Годар – середньостиглий сорт. Господарська придатність настає на 7-й день після появи сходів, до технічної стиглості качана – 30-40 днів. Сходи дозрівають одночасно. Качан округлий, великий, щільний, масою 150-250 г. Сорт характеризується відносною стійкістю до хвороб і стеблування.

Бона – високоврожайний сорт для вирощування у плівкових теплицях, для раннього весняного збору та у відкритому грунті для збору протягом усього вегетаційного періоду. Формує великі головки, масою до 1 кг. За формою головки округлі, щільні. Сорт не накопичує нітратів, стійкий до несприятливих погодних умов.

Щоб запастися свіжою зеленню на все літо, посійте насіння з інтервалом в 20 днів. SeedEra – якість, якому можна довіряти, спробуйте і переконайтеся самі, посіявши насіння качанового салату. Придбати продукцію легко в роздрібних торгових точках вашого регіону, онлайн – в інтернет-магазінах наших партнерів або оптом – у наших регіональних менеджерів .