Боротьба з фітофторозом на томатах

Друга половина літа. Задушлива спека вдень і волога прохолода вночі, рясна роса і ранкові тумани – це ідеальні умови для розвитку фітофторозу, найпоширенішого захворювання томатів.

Інфекційний «пожирач рослин» здатний знизити врожайність від 10 до 50%, а в деяких випадках повністю його знищити. Кількість спор, що утворюються в ході розмноження збудника, величезна. І якщо вчасно не зупинити поширення хвороби, то одна рослина здатна за 1-2 тижні заразити всі інші рослини на ділянці, а через пару тижнів цілком згубити весь урожай. Хворобу можна виявити за такими ознаками: на листі рослини з’являються коричневі або сіруваті плями неправильної форми, які згодом поширюються на стебло і плоди.

Слід зазначити, що у фітофтори немає чітко вираженого «календаря», хвороба може вражати томати кілька разів на різних етапах розвитку. Спора фітофтори потрапляє до рослини через слабкі місця (продихи). Вода – головний помічник спори, щойно з’являється крапелька вологи – шлях для зараження відкрито. Підвищений рівень вологості, часті затяжні дощі, коливання температури  – вірні помічники виникнення та розвитку хвороби.

Фрідом – зцілюючий фунгіцид, що забезпечує найвищий рівень захисту від хвороб, включно фітофтороз на томатах у період після цвітіння та до формування плодів.

Контактна діюча речовина флуазинам у складі препарату припиняє дихання гриба, що є найважливішим біохімічним процесом, блокує розвиток міцелію та запобігає проникненню гриба всередину рослини. А системна діюча речовина диметоморф запобігає розвитку збудника фітофторозу на поверхні та всередині рослини. Вже через 1-2 години після обробки препарат повністю поглинається рослиною та знищує міцелій гриба. Диметоморф допомагає зупинити хворобу на всіх етапах розвитку, а також не дозволяє розвиватися новим клітинам гриба. Такий механізм гарантує надійний захист і зупинення осередків спалаху хвороби, коли вона вже розпочалась, але ще не проявила зовнішніх ознак на рослинах.

Старк – системний фунгіцид для захисту від фітофторозу на томатах на етапі плодоутворення.

Препарат має трансламінарний ефект, тобто пересувається всередині всієї рослини та забезпечує повний тривалий захист. Діюча речовина азоксистробін пригнічує важливий процес розвитку гриба – клітинне дихання – та блокує вторинне зараження патогенами. Також азоксистробін допомагає підвищити стійкість рослин до несприятливих умов та сприяє засвоєнню корисних елементів. Старк має найкоротший термін очікування, що дозволяє зупинити хворобу та захистити майбутній врожай. Завдяки цьому ви можете збирати томати вже через тиждень після обробки.

Захистіть томати від фітофторозу вже зараз! Придбати засоби захисту рослин легко в роздрібних торгових точках вашого регіону, онлайн – в інтернет-магазінах наших партнерів або оптом – у наших регіональних менеджерів.