Гербіцид суцільної дії: як працює і коли застосовувати

Важко переоцінити важливість боротьби з бур’янами. Небажана рослинність не просто робить ваш сад та город неохайними, вона може звести нанівець всю працю та значно зменшити шанси отримати здоровий та щедрий врожай, викликати алергічну реакцію та слугувати домівкою для паразитів. Або створити конкуренцію для охайного та здорового газону.

Проблема бур’янів посилюється при осінньому внесенні на присадибні ділянки органіки (перегною або компосту), що часто сприяє раптовій появі величезних полчищ бур’янів, яких раніше тут не було. Тому важливо вчасно розпочати боротьбу з небажаною рослинністю.

На сьогоднішній день популярним та ефективним засобом є гербіциди суцільної дії на основі гліфосату.

Як працює гербіцид суцільної дії? 

Гербіцид суцільної дії впливає на всю рослинність, яка є на оброблюваній ділянці. Препарати на основі гліфосату проникають всередину бур’яну через поверхню його листя. Після потрапляння на листя і зелені частини стебел, проникає в кореневу систему рослин, тим самим включаючись до загального метаболізму. І саме через те, що препарат діє винятково через листя та молоді сходи бур’янів, а не через ґрунт, цей засіб можна застосовувати поблизу кущів і дерев, та перед посівом чи висадкою городини. Візуальній ефект – відмирання небажаних рослин – помітний вже за 2-4 дні на однорічних бур’янах,  через 7-10 днів на багаторічних та через 30 днів на кущах.  До того ж, гліфосати вже за 2 тижні розкладаються на цілком природні компоненти: воду, двуокис вуглецю та фосфати, втрачаючи при цьому свою гербіцидну активність.

Як діє гербіцид Напалм? 

Напалм – це системний гербіцид суцільної дії на основі гліфосату для боротьби з усіма видами бур’янів. Важливо, що він потрапляє на листя бур’яну, а вже за пару годин починає нейтралізовувати життєдіяльність кореневої системи. Після обприскування варто почекати 4-7 днів, після чого, можете на вільну від бур’яну ділянку висаджувати газон, сіяти насіння, висаджувати розсаду.

Напалм діє при температурі від +5 °С.  А оптимальною температурою повітря для обробки є +15-25 °С.

Ефективність обробок:

Не варто застосовувати гербіцид в момент посухи або за високих (+35 °С) температур, коли бур’ян знаходиться в стресовому стані. Препарат групи гліфосатів ефективно діє, коли бур’яни мають достатньо розвинену наземну масу (активно вегетують):

  • пирій – 3-4 листки (висота 10-20 см)
  • осоти – 4-5 листків (діаметр розетки 10-20 см)
  • берізка польова – 10-30 см
  • щириця – 2-6 листків
  • амброзія, підмаренник, ромашка, однорічні – 5-20 см заввишки або в діаметрі

Норми внесення:

Культура Спектр Норми
Поля, призначені під посів / вирощування овочевих та зернових культур Однорічні злакові та дводольні бур’яни 50 мл на 8 л води на 1 сотку
Міжряддя плодових, декоративних дерев, виноградників та ягідних кущів Багаторічні злакові та дводольні бур’яни 100 мл на 8 л води на 1 сотку

 

Осінні обробки:

Практичними дослідами було виявлено, що при осінньому внесенні гербіциду в органи рослин потрапляє в 4 рази більше діючої речовини – гліфосату – в порівнянні з весняною обробкою.
Осінні обробки гліфосатом є ефективним прийомом знищення багаторічної небажаної рослинності. В цей час відтік поживних речовин у бур’янів направлений до коріння, тобто в накопичувальні точки зростання, тому 95-100% вегетуючих бур’янів гине.
Коли повітря достатньо вологе, ґрунт зволожений та процес обміну речовин у рослинах іде активно, ефективність обробок значно зростає. Тому важливо почати боротьбу з бур’янами саме у вересні.

Застосування гербіциду суцільної дії Напалм є сучасним та дієвим рішенням у боротьбі із небажаними загарбниками. Серед нашого асортименту гербіцидів є 2 препарати суцільної дії: Напалм та Напалм Форте. Напалм Форте має екстра концентрацію та новітню формуляцію Sorb, більш детально про нього можна дізнатися тут.

Бажаємо, щоб ваш наступний посівний сезон пройшов під девізом «Добре, коли чисто».

А придбати Напалм та Напалм Форте в роздріб легко та зручно  в торгових точках, онлайн – в інтернет-магазинах наших партнерів, а оптом – у наших регіональних менеджерів.