Як перевірити торішнє насіння на схожість

Наближається час посадочних робіт. Досвідчені садівники і городники починають перебирати запаси свого насіння, заготовлені з минулого року. Багато хто хоче переконатися, що це насіння придатне для посадки. У цій статті ми розповімо, як перевірити посадковий матеріал в домашніх умовах.

Один з головних показників якості насіннєвого матеріалу – це схожість насіння. Від нього залежить густота сходів і, звичайно ж, ваш урожай. Чим вище схожість, тим більший урожай з одного пакетика.

Якщо узагальнити, то більшість сходів проростають через 7-14 днів. Але є культури з особливими часовими рамками. Для вашої зручності ми публікуємо невелику шпаргалку нижче:

 

Відразу хочемо позначити, що 100% схожості не буває. У чітких лабораторних умовах при дотриманні всіх правил тестування показник може досягти 96-98%.

Щоб встановити відсоток схожості в домашніх умовах, беремо 10 шт насіння одного виду, розкладаємо його між шарами марлі, складеної в кілька разів, і поміщаємо в дрібне блюдце. Рясно обприскуємо з пульверизатора і встановлюємо в приміщенні з температурою близько +18 … + 22 ° С. По мірі необхідності воду додаємо, але перевіряємо, щоб марля не була надто мокрою. Через певний час (кількість днів визначення схожості насіння для конкретної культури з таблиці) рахуємо число пророслого насіння, встановлюючи відсоток його схожості. Наприклад, якщо з 10 насінин проросло 6, значить, схожість насіння в конкретній партії становить приблизно 60%. Насіння зі схожістю нижче 30% сіяти не рекомендується.

Наше насіння ТМ SeedEra ми тестуємо в кілька етапів перед початком фасування. Спершу, наші постачальники проводять апробацію насіннєвого матеріалу і ґрунт-контроль на предмет сортової відповідності. Потім, ми тестуємо у власній лабораторії компанії Сімейний Сад. Після цього, тестується Державною насіннєвою та Державною фітосанітарною інспекціями. Тільки після такого трирівневого контролю починається фасування. Насіння ТМ SeedEra відповідає міжнародним і українським стандартам якості.

Купити насіння в роздріб можна в торгових точках, оптом – у наших регіональних представників.