Бур’яни в картоплі та кукурудзі

Гербіциди для картоплі та кукурудзи

Безсумнівно, такі культури, як картопля і кукурудза потребують особливої уваги городників, а значить – і особливих гербіцидних рішень. Цим рослинам досить складно самостійно протистояти бур’янам і загроза втрати врожаю велика. Але цього можна уникнути, правильно підібравши засіб захисту рослин.

Сходам кукурудзи, зазвичай повільним у своєму розвитку, навесні «дістається» від величезної кількості бур’яну типу вівсюга, просянки, щириці та ін. У землі завжди є запас бур’янистого насіння, і в результаті часто дачникам доводиться боротися з «другою хвилею» бур’янів.

Всі фактори, зазначені вище, іноді призводять до того, що 50% врожаю можна просто втратити! У світлі цих обставин найважливішим завданням дачників є оптимальне зниження відсотка втрати від «другої хвилі». Це можна забезпечити, обравши відповідний захисний комплекс.

Зазвичай досвідчені аграрії використовують гербіциди в поєднанні з поверхнево-активними речовинами, користь яких полягає у зменшенні негативного впливу погодних умов на дію обраного препарату.

Поєднання поверхнево-активної речовини та післясходового гербіциду системної дії (як, наприклад, Рим + ПАР “Мачо”) діють в широкому діапазоні фаз розвитку кукурудзяного листя (1-7 шт.). Таке поєднання діє дуже швидко – бур’яни гинуть вже через пару годин після обробки. Слід зауважити, що дощ, який пройшов через 3 години після застосування, не впливає на ефективність комплексу препаратів.

Вологість ґрунту і посушливі умови також ніяк не заважають активності діючої речовини захисних засобів. Важливою особливістю комплексу є те, що норми витрати потрібні мінімальні, а застосування замінює відразу і досходову, і передпосівну обробку. Термін захисного ефекту препарату – 4-5 тижнів.

Комплексом можна обприскувати однорічні та багаторічні злакові та дводольні бур’яни, причому норма витрати (як для кукурудзи, так і для картоплі) – 1 г гербіциду + ​​5 мл поверхнево-активної речовини на 6-8 л води на 2 сотки. Обов’язковими умовами обробки є висота насаджень картоплі (10-25 см) і фаза розвитку кукурудзи (1-7 листів).

Через кілька годин після застосування чутливі сміттєві рослини припиняють рости, а симптоми загибелі «більш стійкого» бур’яну проявляються через 2-3 дні після обприскування.

Ваш город потребує Вашої уваги! Гарного Вам врожаю!