Морква – один з улюблених універсальних овочів, який використовується для приготування салатів, основних страв і навіть десертів. І це не дивно. Адже морква надзвичайно корисна! Вона благотворно впливає на зір, покращує мікрофлору кишечника, запобігає захворюванням судин, покращує роботу шлунково-кишкового тракту, запобігає утворенню каменів у жовчному міхурі і нирках.
Обираємо сорт
Щоб отримати відмінний врожай моркви, при виборі насіння зверніть увагу на продуктивність сорту, термін дозрівання, адаптивність до погодних умов, стійкість до хвороб та шкідників, гарну лежкість та зберігання до нового врожаю. Пропонуємо обрати один з сортів SeedEra: Сімейний сад, Нантська, Вітамінна, Без серцевини або Шантане роял.
Місце посадки
Моркву слід вирощувати на добре освітлених ділянках, адже нестача світла призведе до зниження врожайності та втрати соковитості й смаку. Виділіть ділянку, яка протягом усього дня знаходиться під прямим сонячним промінням. Крім того, враховуйте порядок вирощування культур на конкретній ділянці. Не можна висаджувати моркву поряд або після таких рослин, як петрушка, кріп, пастернак, селера. Ідеальними «сусідами» для коренеплоду стануть: томати, огірки, цибуля, часник, картопля або капуста.
Секрети догляду
Щоб морквина виросла солодкою та гарною, регулярно обробляйте грунту. Перша прополка може знадобитися до моменту проростання насіння. Сусідство бур’янів згубно позначається на розвитку моркви. Тому позбавтеся їх одразу після появи. Грунт на грядці має бути пухким. Ущільнення грунту та утворення кірки провокують викривлення коренеплодів. Тому регулярне розпушування обов’язкове.
Щоб морква виросла великою, стежте за рівнем загущеності посівів. Перше проріджування проведіть після того, як на рослинах з’являться справжні листочки. Відстань між сусідніми морквинами залиште 3 см. Якщо насіння посіяне негусто, проріджувати не треба. Коли з’явиться дві пари листочків, прорідіть моркву знову, збільшуючи відстань між сусідніми рослинами в два рази.
Полив
Соковиті, солодкі коренеплоди виростають, якщо не шкодувати сил і часу на полив. Недолік вологи – причина гіркоти та млявості моркви. Полив однаково важливий на всіх стадіях розвитку рослини. Глибина зволоження повинна відповідати розмірам коренеплоду. Грядку дорослої морквини поливайте так, щоб вода промочила шар в 30 см.
Морква Вітамінна
Розповімо про середньостиглий високоврожайний сорт моркви – Вітамінна. Коренеплід циліндричної форми, з тупим кінцем, довжиною 17-20 сантиметрів. М’якуш оранжево-червоний, ніжний, соковитий, без серцевини. Сорт містить вітаміни А, С, Е, Н, РР, К, В, а також бета-каротин, калій, магній та інші важливі мінеральні речовини і мікроелементи. Сорт стійкий до цвітухи, а також непримхливий до погодних умов. Морква Вітамінна підходить для споживання у свіжому вигляді та зимового зберігання, особливо рекомендована для дітей та вагітних жінок. А ще з неї виходить чудовий дієтичний сік!
Насіння SeedEra – якість, якій можна довіряти. Спробуйте та переконайтеся особисто, посадивши вже зараз насіння корисної та смачної моркви! Легко і зручно придбати насіння моркви в роздріб можна в торгових точках, онлайн – в інтернет-магазинах наших партнерів, а оптом – у наших регіональних менеджерів.