Навіщо потрібні осінні обробки саду?

Восени, коли настає період активного листопада, садові кущі та дерева переходять у стан спокою. Одночасно до зими готуються такі хвороби, як гниль, борошниста роса, кучерявість листя та парша, у вигляді спор, лялечок або яєць. Вони «ховаються» під корою дерев, у рослинних рештках, тріщинах кори та у ґрунті навколо стовбура на зимівлю. В цей час дуже важливо захистити сад від небезпеки, яка загрожує рослинам на всіх етапах розвитку, призводить в майбутньому до знищення врожаю та загибелі дерев і кущів.

Викорінююча осіння обробка – це комплексний захист від хвороб у рамках сезону. Чому важливі саме осінні обробки? Сад легше вилікувати, коли збудники хвороб перебувають у стані спокою, тобто їх розвиток тимчасово припиняється. Конідії грибів стають вразливішими до дії препарату. Щоб запобігти розповсюдження захворювань, перш за все приберіть з ділянки листя, розчистіть пристовбурні круги, зберіть зіпсовані плоди з землі та очистіть стовбури від бруду та моху. Особливо це важливо, якщо раніше садові культури вже хворіли. Адже залишки інфекції можуть успішно перезимувати та розповсюдитися на здорові рослини.

Борошниста роса – одне з небезпечніших захворювань плодових дерев в Україні. Гриб зимує у верхніх бруньках, на стеблах, відновлюючи життєвий цикл навесні. Поширенню хвороби сприяють сисні шкідники, загущеність рослин та дощ. Через борошнисту росу втрата врожаю може становити до 80%.

Також великої шкоди завдає плодовим парша. Зимує її збудник у сумчастій стадії та у формі грибниці в корі уражених пагонів. Навесні грибкові спори поширюються з випаровуванням, осідають на листя, починають проростати, формуючись в оливкові плями. Парша зменшує врожайність або призводить до загибелі всього врожаю та знижує імунітет дерев до інших інфекцій.

Врятує від цих хвороб Парацельс – обов’язковий фунгіцид для ефективного захисту саду. Завдяки високій мобільності препарат переміщується до місця локалізації інфекції, викорінює хворобу і забезпечує тривалий захист. Швидке проникнення флутріафолу забеспечує надходження в рослину більше 75% діючої речовини протягом 1 доби після обробки.

Розвитку плодової гнилі або моніліозу сприяє прохолодна й волога погода. Хвороба розвивається всередині гілки, глибоко проникаючи в деревину та проявляється протягом усього вегетаційного періоду. Шкідливість хвороби у відмиранні гілок, пагонів, зниженні зимостійкості дерев, а в майбутньому зниженню врожаю до 50-70%. Особлива небезпека й в тому, що плодова гниль уражає плоди як на деревах, так і під час зберігання.

Кучерявість листя — захворювання, викликане грибами роду Тафріна (Taphrina). У зимовий період спори гриба перебувають у корі дерев, навесні з дощем переносяться на бруньки та заражають рослини. Хвороба поширюється на кору дерева, пагони викривляються, міжвузля укорочуються та потовщуються. Як наслідок, нові пагони не визрівають та всихають, дерево стає слабким та може загинути найближчої зими.

Проведіть викорінюючу обробку від цих хвороб фунгіцидом системної дії Мобіль. Це один з препаратів, який проявляє високу активність при температурі від 3°С та в похмуру погоду (через 2 години не змивається дощем). Низькі температури під час обробки або в наступні дні не впливають на активність. Мобіль швидко проникає до тканин рослини, рівномірно розподіляється по культурі і порушує життєвий цикл грибів.

 Обробка проводиться при плюсових температурах, в суху безвітряну погоду. Обробляйте сад в першій половині дня, щоб рослини обсохнули до заходу сонця.

Проведіть викорінюючу осінню обробку та не дайте хворобам перезимувати, щоб зберегти сад здоровим та гарним! Придбати засоби захисту рослин легко в роздрібних торгових точках вашого регіону, онлайн – в інтернет-магазінах наших партнерів або оптом – у наших регіональних менеджерів.