Облаштовуємо міні-город на балконі або підвіконні

Міні-город у власній оселі – це справжній світовий тренд. Горщики можна облаштувати практично на будь-якому підвіконні або балконі, якщо дотримуватися декількох правил. Це чудова ідея для тих, хто завжди хоче мати під рукою свіжі овочі та зелень!

Облаштування городу

В першу чергу організуйте приміщення так, щоб рослини не запилювали одна одну, якщо це не заплановано. Для хорошого врожаю знадобиться родючий ґрунт: субстрат, дренаж і підгодівля.

Розмістити горщики або контейнери вертикально можна, прикріпивши їх металевими або дерев’яними решітками. При вертикальному вирішенні враховуйте, що верхні ємності будуть втрачати вологу значно швидше нижніх.

Визначте освітленість приміщення та наявність протягів, адже це впливатиме на ріст рослин. Наприклад, є культури, яким достатньо 7-8 годин світлового дня, а є світлолюбні культури, яким в осінньо-зимовий період потрібно додаткове світло. Якщо природного освітлення буде не вистачати, на допомогу прийдуть спеціальні лампи.

Полив здійснюйте через піддон, щоб земля і коріння самі брали необхідну кількість води. Рослини на балконах, особливо без скління, швидше втрачають вологу з ґрунту, тому поливайте їх частіше.

Вирощуємо кімнатний перець

Кімнатний перець – можливість продовжити відчуття літа на весь зимовий період. Для посіву рекомендуємо обрати перець декоративний Кімнатний. Міні-перчики жовтого, пізніше – фіолетового, а по закінченню формування плодів – червоного кольору – яскрава прикраса оселі. До того ж, плоди їстівні і доповнять будь-які страви. Наприклад, перчинки підходять для консервування та приготування соусів, стануть прикрасою до перших та других страв. Також такий перець підвищує апетит, з нього готують цілющі настоянки проти розладу травлення, при невралгії, радикулітах, для зниження кров’яного тиску. 

Це невибаглива, багаторічна, оригінальна, ефектна рослина для бордюрів, вазонів, балконних ящиків, підійде для житлових і офісних приміщень. Плоди різної форми і колірної гами.

Для декоративного перцю відведіть найбільш сонячне підвіконня. Висійте насіння на глибину 1-1,5 см, потім накрийте горщики прозорою плівкою або склом. Оптимальна температура повітря для вирощування перцю 20-25 ⁰С. Але якщо взимку немає можливості організувати додаткове освітлення, перенесіть рослину в прохолодне місце з помірною температурою 15 ⁰С.

Перець важко переносить пересадку, тому краще використовуйте торфоперегнійні горщики або торф’яні таблетки. Після появи сходів помістіть їх в тепле і світле місце. Зазвичай це відбувається через 3 тижні, але в окремих випадках триває й місяць. Коли з’являться паростки, прищипніть їх, щоб перець краще кущився, але не витягнувся. Як тільки кущі почнуть активно рости, посадіть їх у горщики достатнього розміру, не чекаючи, поки з боків таблеток почнуть з’являтися корінці.

Перці не здатні терпіти навіть короткочасного пересихання ґрунту. Тому поливайте їх досить часто, але не надто рясно. Поливають перці зазвичай під корінь та ніби «купають» їх. Обприскувати перці слід 1-2 рази на тиждень, використовуючи відстояну водопровідну або кип’ячену воду. При найменшому підсушуванні, листя і плоди почнуть в’янути. Для зміцнення куща і утворення придаткових коренів, злегка підгорніть кущі. Але стежте, щоб коренева шийка була завжди відкритою. Рослини із засипаною кореневою шийкою майже перестають рости.

Виростіть смачні та корисні овочі або зелень на власному міні-городі. Придбати насіння серії Кімнатні можна в наших роздрібних торгових точках вашого регіону, онлайн – в інтернет-магазинах наших партнерів, а оптом – у наших регіональних менеджерів.