Чому важливе світло при вирощуванні розсади

Теплолюбиві культури, а також сорти з тривалим вегетаційним періодом вирощують через розсаду. Цей метод може бути застосований до всіх видів капусти, томатів, огірків, перців, баклажанів, кабачків, патисонів, гарбузів і багатьох інших культур. При посіві насінням вони або зовсім не дають врожаю, або він дуже низький. Розсадний спосіб дозволяє збільшити період плодоношення овочевих культур, знизити витрату насіння, більш ефективно використовувати площу відкритого ґрунту.

Світло вкрай важливе для росту городніх культур. Адже завдяки йому надземні органи рослин (листя, стебла, квітки), що містять хлорофіл, розвиваються в повній мірі. Найважливіший період в житті рослин – поява сходів. У цей період найвища потреба у світлі. При його нестачі рослини витягуються, накопичують мало хлорофілу і часто гинуть.

Для нормального розвитку рослинам необхідна певна тривалість світлового дня. Подовжуючи або скорочуючи світловий день, можна регулювати терміни цвітіння овочевих культур і в результаті отримувати щедрий врожай. Розсада в нашому регіоні вирощується в період, коли світловий день ще недостатньо довгий. Тому рослинам необхідне додаткове освітлення. Лампи для розсади випромінюють різні спектри, ось декілька особливостей, які вам необхідно знати:

  • Помаранчевий, жовтий, зелений спектри не роблять сильного впливу.
  • Синій спектр стримує зростання і розтягнення клітин стебла, але стимулює їх поділ – перешкоджає витягуванню розсади.
  • Червоне світло стимулює ріст кореневої системи, цвітіння, формування та дозрівання плодів.

 

І всі вони разом стимулюють повноцінний ріст і розвиток. У звичайних лампах необхідних спектрів для вирощування розсади немає. Тому існують спеціальні лампи:

-Лампи розжарювання – випромінюють червоно-жовтий спектр, тому не підходять для розсади.

-Люмінесцентні лампи – лампи з повним спектром, що особливо цінно для зростання і розвитку рослин.

-Натрієві лампи високого тиску – поліпшують процес формування плодів, стимулюють цвітіння. Але в період зростання і розвитку розсади натрієві лампи можуть спровокувати витягування рослин.

-Світлодіодні світильники для розсади – одне з найбільш оптимальних рішень для досвічування розсади. Низьке споживання електроенергії, можна розміщувати впритул до рослин, які не перегрівають ґрунт.

А щоб розсада була якісною, необхідно купувати перевірені марки насіння. Наше насіння ТМ SeedEra легко і зручно придбати в роздріб в торгових точках, онлайн – в інтернет-магазинах наших партнерів, а оптом – у наших регіональних менеджерів.