Протруйники для бульб картоплі

Протруйники для підготовки бульб до посадки

Найважливішим моментом підготовки картоплі до посадки є протруювання бульб і при посадці особливо ретельно слід ставитися до підбору правильного препарату. Високоякісні протруйники захищають бульби не тільки від гнилі, а й від колорадського жука, підгризаючої совки, личинок хрущів, капустянки і багато чого іншого.

При виборі протруйника потрібно знати і пам’ятати про ряд його важливих якостей, оскільки величезна кількість препаратів в спеціалізованих магазинах може ввести в оману будь-якого городника.

З’ясуйте назву діючої речовини. Експертами встановлено, що найбільш високоякісними вважаються двокомпонентні препарати. Два компоненти забезпечують захист більшої кількості вразливих зон. Протруйник, до складу якого входить імідаклоприд і тіабендазол, має подвійний ефект: імідаклоприд оберігає бульби від ґрунтових шкідників і надкореневої частини від шкідливих комах, а тіабендазол в цей же час захищає культуру від комплексу хвороб. Така двостороння дія не тільки забезпечує системний захист в період вегетації, а й підвищує якість і тривалість зберігання бульб картоплі.
Терміни захисту безпосередньо залежать від складових препарату. Варто відзначити, що препарат з діючою речовиною імідаклоприд 280 г/л + тіабендазол 80 г/л (наприклад, протруйник Тирана) захищає рослини від колорадського жука і дротяників більше 35 днів, а від ризоктоніозу і парші – протягом усього вегетаційного періоду. На сьогоднішній день це з’єднання – найефективніше з діючих речовин в наших кліматичних умовах.

 Норма витрати. Низька норма витрати залежить від діючої речовини та його концентрації в препараті. Норма двокомпонентного протруйника на основі імідаклоприду і тіабендазолу (280 г/л + 80 г/л) – 15 мл препарату на 300-400 мл води (на 30 кг посадкового матеріалу картоплі потрібно 3 відра!). А всього 1,5 літра препарату дозволяє обробити готовим розчином 3 тонни картопляних бульб і на цілий сезон захистити ваш урожай! Виходить, що покупка протруйників з великими нормами витрати є економічно невигідною.

Форма препарату. Наразі все більше протруйників випускається в рідкій формі. Найбільш ефективною серед них є концентрат суспензії. Саме слово «концентрат» говорить про те, що діюча речовина знаходиться в препараті у висококонцентрованій формі. А форма суспензії зберігає свою ефективність до двох років.

Приймаючи рішення про купівлю протруйника, варто звернути особливу увагу на:
• Багатофункціональність. Всі протруйники на основі імідаклоприду ефективні ще й для протруювання насіння інших культур: овочевих (розсада томатів, перців, баклажанів, капусти), зернових, цукрових буряків, кукурудзи, соняшнику, ріпаку;

• Надійність виробника і його бренду (не завжди нове є якісним, а от перевірений не одним посадковим сезоном препарат, наприклад, Тирана (5 років на ринку), говорить про те, що він дійсно працює і гарантує результат;

• Сумісність у бакових сумішах з іншими мікроелементами, пестицидами та регуляторами росту;

• Безпека для бджіл і навколишнього середовища;

• Упаковка на сотку чи гектар (пестициди – це вам не консервація, запасатися ними не варто).

Розрахуйте, яка кількість препарату вам необхідна для протруювання вашого посівного матеріалу. Припустимо, якщо ви збираєтеся обробити не більше 30 кг картоплі, то вам не варто купувати більше 15 мл. На мішок посадкового матеріалу (100 кг) зазвичай вистачає флакона об’ємом в 50 мл.

Сподіваємося, що в цій статті напередодні нового картопляного сезону городники отримали відповіді на питання «Навіщо?» І «Як вибрати?» правильний протруйник, залишилося тільки придбати потрібний препарат вчасно і надійний захист врожаю вам гарантований!