Ранньостиглі сорти томатів

Зима – не час паузи для справжніх городників! Саме зараз можна вибрати ранні сорти овочів для посадки. Адже рости при нестачі тепла та світла можуть тільки стійкі й невибагливі сорти. Наприклад, можна зайнятися посадкою ранньостиглого томата.

Ранні сорти томатів морозостійкі, здатні пристосуватися до мінливого клімату. Їх плоди гарні, містять багато вітамінів, аскорбінову кислоту, каротин. Крім того, вони частіше за все скоростиглі, а перший урожай деяких томатів можна збирати вже в червні. Пропонуємо для посадки сорти томатів від SeedEra: Джина, Дитячий солодкий, Санька, Ляна, Рожевий фламінго, Вельможа. Розповімо про те, що робити для отримання раннього врожаю.

Коли сіяти

Ранні сорти відрізняються терміном плодоношення менше, ніж через сто днів після посіву. Якщо ж термін дозрівання 95-100 днів, висаджувати розсаду в теплицю можна в 65-70 денному віці, орієнтовно в кінці квітня – на початку травня. Наприклад, сорт Дитячий солодкий садять в лютому-березні, а врожай збирають в червні-липні. Для скоростиглих низькорослих детермінантних гібридів, що вирощуються на відкритому грунті, строки відрізняються. Посів насіння проводиться в кінці березня – на початку квітня. А в грунт рослини висаджують на початку червня у віці 45-60 днів.

Підготовка насіння

Перед посадкою насіння замочіть в ємності з водою кімнатної температури (підійде й талий сніг). Дайте насінню насититися киснем 12-16 годин. Потім воду злийте, процідіть, розкладіть насіння в контейнер на мокру серветку, закрийте кришкою та приберіть в тепле місце. Ідеальна температура для проростання 24-26°С, щоб паростки з’явилися на 2-й день. Без замочування процес проростання сповільниться. Сійте насіння, як тільки воно проклюнеться.

Посів

Опустіть паростки за допомогою пінцету в ємність з грунтом. Зверху присипте їх шаром землі в 1,5 см, притисніть і полийте. Сухе насіння сійте в один лоток глибиною не більше 200 мл. Грунт повинен бути легким і повітропроникним. Поставте горщики до теплого місця з температурою 22°С. З’явилися сходи виставте на світло. Регулярно поливайте, не пересушуючи, але й не заливаючи. Підтримуйте нічну температуру 16-18°С. Вирощуйте розсаду приблизно місяць.

Пікіровка томатів

Після появи 3-го справжнього листка розсаду пікірують. Велике значення має склад грунту: вын повинен бути поживним і насиченим корисними елементами. Візьміть горщик об’ємом 0,8-1,0 л, заповніть частково землею, акуратно пересадіть сіянці та заповніть ємність до кінця грунтом. Ущільніть, полийте та виставте на максимально освітлене місце, щоб розсада надмірно не витягнулася. Не заливайте та не пересушуйте, стежте за освітленням, це допоможе рослинам бути міцними, здоровими та дати хороший урожай.

Посадіть смачні, соковиті томати, щоб порадувати всю сім’ю. Адже SeedEra – це довіра продукції, яку спробував сам. Купити для своєї ділянки ранньостиглі насіння томатів легко і зручно в роздрібних торгових точках і інтернет-магазінах наших партнерів , а оптом, – у наших менеджерів.