Секрети вирощування картоплі з насіння

Варена, смажена, тушкована, у вигляді чіпсів або пюре – картопля улюблениця всіх і підходить всім. Саме тому її вирощують багато городників. Але не секрет, що розмноження картоплі бульбами попереднього врожаю веде до накопичення хвороб і виродження сорту. Щоб оновити посадковий матеріал, а також отримати в подальшому хороший, стійкий до хвороб і шкідників урожай, посійте прямо зараз насіння картоплі SeedEra.

Переваги вирощування картоплі з насіння:

• компактний розмір, який не потребує особливих умов зберігання, на відміну від бульб;
  • такі хвороби, як фітофтороз, не проникають в насіння;
  • бульби з насіння виходять більші, міцні та «чисті» від хвороб;
  • насіння доступніше за ціною, ніж бульби.

Розповімо про середньостиглий сорт картоплі Реванш. Його бульби округло-овальні, з гладкою шкірою і світло-жовтим м’якушем. Переваги сорту: підвищена стійкість до золотистої нематоди; стійкість до механічних пошкоджень; хороша транспортабельність; тривалий термін зберігання (в підвальному приміщенні може зберігатися до наступного врожаю); пристосованість до кліматичних умов регіону; велика вага бульб; хороший смак і використання для приготування будь-яких картопляних страв.

Ось кілька секретів вирощування насіння картоплі:

• Перед посадкою насіння картоплі замочіть у воді на 30 годин, а потім висадіть у звичайний грунт.
  • Насіння висівайте в березні з розрахунком, щоб до моменту посадки розсади у відкритий грунт, вік картопляної розсади був 30-40 днів.
  • Висадку у відкритий грунт починайте, коли повністю мине загроза заморозків.
  • Розсаду картоплі можна вирощувати з пікіровкою або без пікіровки. При вирощуванні з пікіровкою насіння сійте на глибину 1,5 см, у вологий грунт. Робіть відстань між рядами 1-2 см.
  • Без пікірування картопляне насіння висівайте по схемі 5×5 см. Поверхню грунту присипте тонким шаром піску. Ящик потрібно накрити плівкою або склом до появи сходів.
  • Насіння картоплі проростає при температурі 18-20°C протягом 10-12 днів. Після появи сходів ящик з розсадою поставте в добре освітлене місце.
  • Після появи 2 справжніх листочків сіянці картоплі можна пікірувати в пластикові або торф’яні стаканчики з дренажним отвором.
  • Через 10-14 днів проведіть першу підгодівлю добривом.

Дотримання таких простих правил допоможе виростити на перший рік якісний посадковий матеріал, щоб уже в наступному році зібрати відмінний урожай картоплі.

SeedEra – якість, якій можна довіряти. Спробуйте та переконайтеся особисто, посіявши насіння картоплі вже зараз. Придбати нашу продукцію легко в роздрібних торгових точках вашого регіону, онлайн – в інтернет-магазінах наших партнерів або оптом – у наших регіональних менеджерів.