Що таке термін очікування до збору врожаю?

Всі, хто має справу із засобами захисту рослин, напевне, звертали увагу, що виробник на упаковці обов’язкого зазначає такий критерій, як термін очікування до збору врожаю. Давайте з’ясуємо що саме він означає.

Термін очікування до збору врожаюце проміжок часу (кількість днів) між останньою обробкою культури засобами захисту та вживанням або використанням плодів. Вираховується він з дня, наступного після дня обробки.

Не всі препарати мають однакові терміни очікування. В залежності від характеру дії, виоокремлюють контактні та системні пестициди.

Контактний пестицид – препарат, який діє на шкідливі організми при безпосередньому контакті з покривами їх тіла. Придатний для боротьби з усіма шкідниками, що ведуть відкритий спосіб життя, і тому можуть бути безпосередньо оброблені препаратом.  Для препаратів, які не чинять системної дії, тобто, вони тільки контактної дії, терміни очікування, як правило, дуже невеликі.
До прикладу: фунгіцид Скутер має термін очікування до збору врожаю 14 днів (для овочевих культур).

Системний пестицид— препарат, який здатний проникати в рослини через вегетуючі органи, корені, насіння. Є ефективним проти більшості дрібних, сисних комах і рослиноїдних кліщів, що ведуть прихований спосіб життя. Для препаратів, що характеризуються системною дією (всмоктуються всередину рослини і можуть там знаходиться протягом певного часу), періоди очікування встановлюються більші. Це гарантує, що зібраний вчасно врожай не буде містити ​​залишкових доз препарату.
Наприклад, інсектицид Турбо Престо має термін очікування до збору врожаю 20 днів (для винограду, овочевих, плодово-ягідних культур відкритого типу).

Вкрай важливо дотримуватися строків, вказаних виробником на пакуванні пестицидів, та робити обприскування у певну фазу росту культур (ця інформація міститься на упаковці). Крім того, рослини мають знаходитися в нормальному фізіологічному стані.  Адже, якщо культура пригнічена, або їй не вистачає вологи, або навпаки – вологи надлишок, в цьому випадку, терміни очікування можуть подовжуватися.

Переглянути агротехнологію  до кожного нашого препарату в електронному вигляді  можна на нашому сайті.

А придбати будь-який препарат в роздріб легко та зручно  в торгових точках, онлайн – в інтернет-магазинах наших партнерів, а оптом – у наших регіональних менеджерів.