Система захисту баштанних культур

Баштанні культури дуже популярні серед українських городників. До цієї родини відносять не тільки гарбузи, дині, кавуни, а ще й кабачки, патисони, люфу. А завдяки тому, що кавуни, гарбузи та дині довго зберігаються, ви маєте змогу ласувати цими корисними культурами до пізньої осені.
Рослини майже не бояться посухи, так як мають потужне коріння. Для вирощування якісних продуктів потрібно багато тепла і сонячного світла. Проте не тільки на погодні умови треба звернути увагу. Дині та кавуни так само хворіють та потерпають від шкідників, як і інші городні культури.

Маючи необхідні засоби захисту, можна сміливо розпочинати вирощування корисних та запашних баштанних.

Оскільки цим культурам необхідний простір для розвитку кореневої системи, слід заздалегідь подбати про видалення бур’янів. Гербіцид суцільної Напалм Форте знищить усі види бур’янів, навіть такі, як пирій повзучий, осот рожевий, берізку польову, осоку, рогозу. Норма витрат: 40 мл на 5 л води на 1 сотку.

А якщо не встигли вчасно зробити обробку гербіцидом суцільної дії, і рослина  вже пішла у ріст, можна застосувати селективний післясходовий гербіцид Харума. Він стрімко проникає через поверхню листя бур’янів, знищуючи не тільки їх надземну частину, але й кореневу систему. Норма витрат: 10-15 мл на 5 л води на 1 сотку.

Найрозповсюдженішими шкідниками, що атакують баштанні є павутинний кліщ, баштанна попелиця, динна муха, тютюновий трипс. Уражене кліщем листя змінює колір і завчасно опадає. Врятує акарицид Міральд. Він повністю знищує усі рухомі стадії розвитку кліща (личинки, німфи, імаго). Норма витрат: 10 мл на 5 л води на 1 сотку.

Тютюновий трипс є переносником вірусних захворювань, спричиняє затримку росту рослини, робить листя крихким. Баштанна попелиця небезпечна тим, що дуже швидко розмножується; призводить до опадання листя. Личинки динної мухи проникають у м’якоть плоду, а згодом потрапляють у ґрунт. Пошкоджені плоди зазвичай загнивають. Ефективним засобом проти цих шкідників є інсектицид Турбо Престо. До складу доданий прилипач, який забезпечує стійкість до опадів. Норма витрат: 1,5 мл на 5 л води на 1 сотку.

Але не тільки шкідники становлять загрозу врожаю. Такі хвороби як фузаріозне в’янення, борошниста роса, антракноз (мідянка), бактеріальна плямистість можуть зруйнувати усю вашу кропітку працю.

Фузаріозне в’янення значно знижує врожайність, цукристість, ароматність, соковитість і лежкість плодів. Борошниста роса спричиняє закручування і висихання листя, а згодом і загибель рослини. Вкрай небезпечною хворобою є бактеріальна плямистість. Проявляється коричневими плямами, через що кавуни деформуються і згнивають. Навіть невеликі прояви хвороби призводять до непридатності плодів. При ураженні антракнозом плоди стають гіркими та загнивають. На листках утворюються дірки, плями на плодах перетворюються на виразки. Погана новина: при транспортуванні і зберіганні інфекція поширюється на сусідні плоди. Зарадити цим хворобам може фунгіцид Старк. До того ж має короткий термін очікування до збору врожаю.Норма витрат: 6 мл на 5 л води на 1 сотку. 

А додавання прилипачу Мачо до будь-якого препарату при обробці забезпечує краще прилипання пестициду, а отже зменшує стікання робочого розчину з поверхні листків та підвищує ефективність діючої речовини.

Більш розширену інформацію про хвороби та шкідників, які спіткають баштанні, та порятунок від них , дивіться на нашому YouTube каналі у цьому відео.
Наші засоби захисту рослин легко і зручно придбати в роздріб в торгових точках, онлайн – в інтернет-магазинах наших партнерів, а оптом – у наших регіональних менеджерів.