Все, що потрібно знати про захист капусти

Капуста не даремно опинилася у списку найпопулярніших овочевих культур серед українців. Її вирощують у всіх регіонах України, різноманіття сортів манить городників. На жаль, капуста відноситься до таких овочевих культур, які зазнають атак з боки шкідників та захворювань. Тому цьому овочу необхідний захист протягом всього періоду вегетації: від проростання насіння до збору врожаю.

Починати захист необхідно з розсади. Для цього чудово підійде протруйник Тирана. Замочуючи коріння розсади, ви захищаєте посадки капусти від таких ґрунтових шкідників як дротяники та личинки хрущів. Тирана також врятує посадки капусти від такої надокучливої хвороби як фузаріозне в’янення, яке призводить до пожовтіння листків. Його шкідливість зростає в умовах спекотної та посушливої ​​погоди. 

Злакові бур’яни (вівсюг, мишій пирій та ін.) складають конкуренцію розсаді. Від такої небажаної рослинності захищає препарат Харума. Гербіцид можна застосовувати незалежно від фази розвитку культури, починаючи від сходів і до бутонізації.

Далі починається період, який потребує від господаря особливої уваги, адже зазвичай перші ознаки захворювання чи ураження шкідниками малопомітні, проте можуть коштувати цілого врожаю. Великої шкоди капусті завдає капустяна міль, з цим шкідником впорається інсекто-акарицид Твікс. Він також ефективний проти попелиць, блішок та клопів.

Якщо ви помітили на посадках такого злісного шкідника як білан капустяний, не зволікайте та завдайте нокаутуючого удару разом з інсектицидом Турбо Престо. Адже гусінь білана капустяного безжалісно об’їдає листки овочевої культури, залишаючи лише товсті жилки листя. Турбо Престо починає діяти вже з перших хвилин обробки, забезпечуючи максимальну ефективність проти білана, хрестоцвітних блішок та капустяної мухи.

Також не забуваємо про такого шкідника як слимак, він часто трапляється в сезони з високою вологістю ґрунту та за високих температур повітря. Слимак зазвичай виїдає велику частину листя, іноді навіть пошкоджує всю листову пластину. На допомогу вам прийде моллюскоцид СлизнеСТОП.

Під час росту та дозрівання капуста потерпає не тільки від шкідників, але й від хвороб. Вчасна профілактика та швидке реагування на перші ознаки допоможуть врятувати врожай. Найрозповсюдженішими хворобами вже багато років є альтернаріоз, несправжня борошниста роса, фузаріозне в’янення. Сильний системний фунгіцид Сальто зупиняє ріст міцелію цих хвороб, попереджує розвиток спор, та їх проростання в тканини рослини.

Багато городників стикалися з проблемою неутворення качанів або так званою млявістю розвитку. Причиною цього є захворювання кіла. Рішенням є знезараження ґрунту за допомогою фунгіциду Скутер. Скутер не фітотоксичний  –  обробка ним не пригнічує ріст та розвиток рослини.

А щоб зберігання капусти не супроводжувалось появою сірої та білої гнилей, рекомендуємо застосовувати фунгіцид Старк. Цей препарат знищує збудника хвороби та зупиняє поширення інфекції, покращує лежкість плодів при зберіганні. Особливістю фунгіциду Старк є короткий строк очікування до збирання врожаю  – всього 5 днів.

А для посилення прилипання препаратів та збільшення їх ефективності слід застосовувати прилипач Мачо.

Рекомендовані норми та строки внесення дивіться у нашому буклеті “Захист культур саду та городу”.  Більш розширену інформацію про хвороби та шкідників, які спіткають капусту, та порятунок від них , дивіться на нашому YouTube каналі у цьому відео.
Наші засоби захисту рослин легко і зручно придбати в роздріб в торгових точках, онлайн – в інтернет-магазинах наших партнерів, а оптом – у наших регіональних менеджерів.