Якщо ваші рослини часто страждають від хвороб і ви переживаєте за них більше, ніж за себе – не біда! Для того, щоб захиститися від шкідників, рослинам необхідний постійний догляд, який забезпечують наші препарати.
Необхідно пам’ятати, що такі фактори, як надмірний або недостатній полив і харчування, і неправильний світловий і тепловий режими дають зелене світло для розвитку патогенних організмів. В результаті виникають такі проблеми, як боротьба з гусінню листогризучих шкідників, клопами, борошнистою росою, павутинним кліщем, іржею, попелицями, трипсами, щитівкою і різними видами плямистостей.
Виявити всі ці шкідливі об’єкти можна, якщо відомі ознаки їх «життя». Тлю, наприклад, можна виявити за жовтим пожовклим листям, а сама вона зазвичай збирається великими купками на звороті листа. Трипси «діють» за тією ж схемою, тільки ушкодження проявляються у вигляді білих зверху і буро-коричневих знизу плям.
Об’їданням квіток і листя займаються листогризуча гусінь, а висмоктуванням соку з рослин – клопи. При цьому після клопів на нижній стороні листа залишаються маленькі сліди, і особливо часто їх можна побачити на трояндах, фуксіях, гвоздиках і вигоночних цибулинних культурах.
Борються з цими комахами за допомогою малотоксичних інсектицидів системної та контактної дії проти широкого спектру шкідників. Такими препаратами, наприклад, є інсектициди Бомбардир (норма його витрати – 0,005 г/м2) і Бомбардир Аква(0,025 мл/м2), які забезпечують захист всіх органів рослини через її листя, стебло і коріння.
Аспарагус, аукубу, олеандр, пальми, плющ, циперус та цитрусові часто атакують павутинний кліщ і щитівка. Кліщ відкладає яйця на зелених ділянках стебла, а щитівка висмоктує сік і на додачу виділяє липкий смертоносний нектар. Кліщ до того ж покриває листя тонким павутинням, в результаті чого вони жовтіють і опадають. Складність полягає в тому, що дрібні розміри кліща ускладнюють своєчасне його виявлення і запобігання хвороби, а тому проти нього використовують інсектициди контактно-кишкової дії, що добре працюють проти комах з прихованими стадіями розвитку. Наприклад, можна провести обробку рослини препаратом Твікс з нормою витрати 0,1 мл/м2 (обов’язкова умова – відкрите повітря).
Борошниста роса, іржа, сіра гниль, плямистості характеризуються нальотами різних форм і кольорів на бегонії, гербері, гортензії, цинерарії, каланхое, сенполії і багатьох інших кімнатних квітах.
Вегетуючі рослини рекомендується обробляти не фітотоксичними системно-контактними фунгіцидами захисної та лікувальної дії (на кшталт Парацельса, що застосовується в дозах 0,05 мл/м2).
Для пероноспорозу (несправжньої борошнистої роси) характерне те, що спочатку на зовнішній стороні листа з’являються жовтувато-зелені маслянисті плями, а на зворотному боці – наліт сіро-фіолетового кольору, а пізніше лист просто в’яне. Перешкоджають цьому захворюванню будь-які контактні фунгіциди профілактичного та захисної дії, який починає працювати одразу після обробки при нормі витрати 0,2 г/м2.
Пам’ятайте: щоб Ваші кімнатні рослини не страждали від хвороб, за ними потрібно добре стежити! Відомо, що рослини частіше хворіють саме в тісноті, а тому намагайтеся уникати великого скупчення квіткових горщиків на одному квадратному метрі і забезпечуйте їм постійний догляд!