Як захистити ягідні кущі від хвороб та шкідників

Малина, смородина, ожина, аґрус – ягоди смакують у свіжому вигляді, пасують до випічки, неперевершені у варенні… Щоб ягід вистачило на всі задумки господаря, врожай має бути рясним та здоровим.
Захистити ягідні кущі від хвороб та шкідників допоможуть ефективні засоби та їх системне застосування.

Першу обов’язкову попереджувальну обробку від гнилей ягід та плямостостей листя слід проводити по зеленому конусу до цвітіння. Для цього рекомендуємо фунгіцид Мобіль – адже він працює вже від +5 С.

Для першої обробки проти борошнистої роси варто застосувати Парацельс по зеленому кущу.  Фунгіцид також добре працює проти іржі. Діюча речовина Парацельсу рухається за точкою росту рослини, забезпечуючи тим самим захист молодих пагонів.
Для повторної обробки проти борошнистої роси в період росту та розвитку культури рекомендуємо Скутер.  Це найкращий захист у критичний період. Скутер не фітотоксичний  –  обробка ним не пригнічує ріст та розвиток рослини; його можна використовувати для трьох обробок  після цвітіння і до формування ягоди.

Не лише хвороби загрожують врожаю ягід, а ще й шкідники активно порушують нормальний розвиток культури.
Смородиновий пильщик, попелиці, галиця листкова, аґрусова вогнівка, сунично-малиновий довгоносик… Ось неповний перелік шкідників, які пошкоджують пагони, листя та бутони, вигризають частини рослини та висмоктують її соки. Проти цих шкідників ми рекомендуємо інсектицид Твікс. Препарат ефективний за низьких температур (від +5 С). Однієї обробки
достатньо, щоб захистити кущі на 3 тижні, навіть від таких шкідників, які ведуть прихований спосіб життя.
А для обробок під час цвітіння культури застосовують інсектицид Мостарт. Він ефективний проти комплексу шкідливих комах, проте повністю безпечний для бджіл. 

Акарицид Міральд знищує різновиди кліщів на будь-яких стадіях розвитку шкідника. Міральд стабільний в дії навіть при високих температурах та у короткий період між опадами обробки.

Додавання прилипачу Мачо до будь-якого препарату при обробітку забезпечує краще прилипання пестициду та підвищення ефективності діючої речовини.

Рекомендовані норми та строки внесення дивіться у нашому буклеті “Захист культур саду та городу”.
Наші засоби захисту рослин легко і зручно придбати в роздріб в торгових точках, онлайн – в інтернет-магазинах наших партнерів, а оптом – у наших регіональних менеджерів.