Захист огірків від хвороб та шкідників

Поки ми чекаємо на соковиті та смачні огірки, шкідники та хвороби не втрачають часу й на повну силу шкодять рослинам та майбутньому врожаю. Влітку, при високій вологості та перепадах температур, огірки особливо схильні до таких хвороб: фузаріозне в’янення, антракноз, борошниста і несправжня борошниста роса (пероноспороз), сіра і біла гниль.

Борошниста роса – білий борошнистий наліт у вигляді невеликих плям на листі або стеблах. З часом наліт поширюється, рослина жовтіє та сохне.  Наслідок – передчасне засихання листя і припинення плодоношення.

Сіра гниль: слизові сірі плями в пазухах листків біля розгалужень. Хвороба стимулює розвиток великої кількості чоловічих квіток, які швидко в’януть. Цей пустоцвіт бажано відразу видаляти.  Збудник білої гнилі – грибки-склероції. Розпізнати білу гниль можна по множинним білим плям, подібним ваті, на різних частинах куща; водянистому стану уражених грибком частин; появі слизових наростів; білому пластівчастому нальоту; в’яненню та відмиранню верхівок огірка.

При фузаріозі або фузаріозному в’яненні вражається судинна система куща. На зрізі листя і стебел видно темні судини. Також загниває прикоренева шийка і корінь, у цих місцях стебло буріє і стоншується, а листя починає жовтіти. Рослина починає в’янути і гине. Також рослина погано цвіте, а після цвітіння відмирає зав’язь.

Антракноз (мідянка) здатний скоротити врожай навпіл. Функція ураженого листя порушується, уражені стебла ламаються. Далі грибок перебирається на зав’язь плоду, сповільнюючи його зростання і утворюючи виїмки і плями різних розмірів і довгастих форм.

У боротьбі з цими хворобами допоможе Старк – системний фунгіцид для захисту від хвороб. Старк є лікуючим фунгіцидом з трансламінарним ефектом (пересувається в межах листків рослини). На поверхні рослин речовина поглинається восковим шаром листя і плодів, перерозподіляється на мікрорівні по поверхні рослини та забезпечує захист від патогенів з обох боків листової поверхні, а також «розтікається» в молоді тканини зростаючої листової пластинки. На додаток до відмінної профілактичної дії, Старк – сильний антиспорулянт. При обробці рослин після зараження патогенами діюча речовина блокує вторинне спороношення. Також велика перевага препарату в короткому періоді очікуання від оробки до збору врожаю – 5-7 днів.

Крім хвороб огірки вражаються такими шкідниками, як баштанна попелиця та павутинний кліщ.

Личинки і дорослі особини баштанної попелиці висмоктують поживні речовини з рослини і порушують баланс гормонів росту. Ріст рослин сповільнюється, листя деформується, та в результаті падає й врожайність. Медяна роса, яку виділяє попелиця, робить липкими плоди та листя, і на них розмножується чорний сажистий гриб, забруднюючи плоди і роблячи їх непридатними для споживання.

Появу білокрилки на огірках спричинюють надмірна вологість повітря, підвищена густота рослин і недостатнє провітрювання. Білокрилку виявляють за наявністю білястого нальоту на листових пластинах і появою жовтих плям із невизначеними кордонами. Комахи й напівпрозорі жовто-білі гусениці скупчуються на зворотному боці листка. Також про появу білокрилки свідчить пожовтіння і почорніння на листках, яке з’являється в разі тривалого перебування шкідника на рослині.

 Якщо знизу листків огірка з’являються жовті плями з гострими краями – це означає, що на рослині поселилися трипси. Дрібні чорні чи коричневі комашки вигризають нижній шар листя та висмоктують сік. Такі листки засихають і обпадають. Якщо шкідник відкладе яйця на пелюстки квіток, то зав’язь не утвориться та не буде плодів.

Знищить шкідників на огірках новітній системний інсектицид Турбо Престо 3 Active, що має нокаутуючу дію. Лямбда-цигалотрин миттєво знищує нервові клітини шкідника. Протягом 15 хвилин після надходження діючої речовини в організм комахи настає паралізуючий ефект і загибель шкідника. Здатність діючої речовини клотіанидину пересуватися вгору по судинній системі рослини дозволяє захистити культуру до 5 тижнів. А синергіст піперонілбутоксид підсилює дію речовин, нівелюючи їх залежність від ультрафіолетового випромінювання та високих температур.

Також чимало господарів залишаються без врожаю огірків через нашестя слимаків. Вони їдять все підряд, переносять спори сірої гнилі, несправжньої борошнистої роси та інших хвороб. Рішенням є вчасне застосування лімацида СлизнеСТОП. Механізм дії препарату спрямований на «висушування» слимаків після контакту з препаратом. При контакті з тілом слимака або при попаданні всередину діюча речовина метальдегід викликає параліч слимака і стимулює роботу численних слизових залоз. Слимак буквально «стікає» слизом і «засихає».

Захистіть огірки від основних хвороб та шкідників вже зараз! Придбати засоби захисту рослин легко в роздрібних торгових точках вашого регіону, онлайн – в інтернет-магазінах наших партнерів або оптом – у наших регіональних менеджерів.