Захист саду після цвітіння від хвороб

У час, коли сади відцвіли, деревам загрожує маса шкідників і хвороб. Тому вчасно проведені обробки допоможуть захистити сад та зберегти майбутній врожай.

Одна з найшкодочинніших хвороб на плодових культурах в Україні – борошниста роса. Візуально симптоми хвороби схожі на білі розводи борошна. Наліт з’являється на квітках і поверхні листя, з часом також уражаються стебла, а сам наліт змінює забарвлення від коричневого або бурого. Причина виникнення борошнистої роси – висока вологість і різкі перепади між нічною та денною температурою.

40% загальних втрат, які несуть зерняткові від шкідників та хвороб – шкода від парші. Парша відома садоводам вже понад 200 років. Характерною ознакою хвороби є розпливчасті оливкові, вкриті білим нальотом плями на листі. На уражених плодах плями темні, чітко помітні та з тріщинами. Перші ознаки з’являються в кінці цвітіння, а пізніше – на плодах. Хвороба швидко розвивається: при температурі 18-20°С та підвищеній вологості грибок вростає в листя за 4 години, а при температурі 16-25°С – за 6 годин. Шкідливість парші полягає в обмеженні асиміляційної поверхні в результаті ураження і передчасного опадання листя. Сильне пошкодження квітів і зав’язі призводить до знищення врожаю. 

У боротьбі з цими хворобами допоможе фунгіцид Парацельс – перший обов’язковий фунгіцид для ефективного захисту саду в період після цвітіння. Завдяки високій мобільності препарат переміщується до місця локалізації інфекції, викорінюючи захворювання і забезпечуючи тривалий захист. Швидке проникнення флутріафолу обумовлює надходження в рослину більше 75% діючої речовини протягом 24 годин після нанесення на листя. Завдяки рівномірному розподілу речовини в тканинах, препарат захищає і нові прирости рослин. Флутріафол перерозподіляється всередині рослини, і листя, які ще не розкрилися, захищені, так як речовина пересувається до них з обробленого пагону.

Норми витрати: 4 мл на 5-8 л води (одне середнє дерево чи пару кущів).

Яблунева плодожерка хоча і має таку назву, вона здатна пошкодити багато плодових дерев: грушу, айву, сливу, абрикос, персик, вишню, волоський горіх, глід. Літ метеликів починається в період цвітіння, а через 10-15 днів з’являються личинки. Цей час найкращий для обприскування, адже перші 3-4 дні гусениці харчуються листям, а потім проникають до м’якоті плодів, стаючи недоступними для засобів захисту рослин та пошкоджуючи майбутній врожай. Одна гусінь здатна пошкодити 2-3 плоди, а потомства від трьох самок достатньо для втрати 600 яблук – середнього врожаю з 3-річного дерева.

Інсектицид Твікс ефективний за будь-яких умов, адже діючі речовини, що входять до його складу, мають високу стійкість до температур та ультрафіолету. Важливо, що специфічний запах препарату слугує сигналом для корисних комах, та вони уникають оброблених ділянок. Фумігантний ефект дозволяє контролювати шкідників під покривом листя. Препарат діє вже за декілька секунд або хвилин, але в середньому знищення шкідників відбувається протягом 48 годин після обробки.

Норми витрати для плодових дерев: 10 мл на 10 л води на 2 дерева.

Листовійка плодова трапляється повсюдно. Вона пошкоджує яблуню, грушу, сливу, аличу, вишню, черешню, абрикос, горобину, глід, терен та інші розанові. Зимують гусениці листовійки у тріщинах кори, розгалуженнях гілок та під сухим листям. У квітні гусениці залишають місця зимівлі й вгризаються в бруньки. Пізніше стягають молоде листя і бутони в клубки, живлячись всередині. Пошкоджені бруньки не розвиваються, буріють і опадають. Після розпускання бруньок гусениці закручують кінці листків і закріплюють їх павутиною разом з суцвіттям. 

Турбо Престо 3 Active – системний інсектицид для довготривалого захисту, що має нокаутуючу дію проти широкого спектру шкідників. Препарат діє миттєво. Шкідник перестає харчуватись за кілька хвилин після надходження речовини в організм. Загибель відбувається протягом 24 годин. Турбо Престо також має тривалий період захисту – до 5-ти тижнів. Діюча речовина пересувається вгору та захищає нові частини рослини, які сформувалися після обробки. До препарату доданий компонент – синергіст швидкості діючої речовини. По-перше, він підсилює дію, блокуючи в організмі паразита роботу ферментів, які здатні нейтралізувати отруту. По-друге, нівелює залежність ефективності від ультрафіолетового випромінювання та високих температур.

Норми витрати для плодових дерев: 4 мл на 10 л води на 2 дерева.

Забезпечте захист вашого саду від основних хвороб вже зараз застосувавши ефективні препарати.

Наші засоби захисту рослин легко і зручно придбати в роздріб в торгових точках, онлайн – в інтернет-магазинах наших партнерів, а оптом – у наших регіональних менеджерів.