Захист томатів від посадки до врожаю

Почнемо із захисту розсади. На цьому етапі рослина ще дуже слабка. Щоб попередити ураження ґрунтовими шкідниками та хворобами, слід перед висадкою обробити розсаду протруйником Тирана.

Ґрунтовий гербіцид Дабл Трай добре очищує ділянку від дводольних бур’янів: лободи, амброзії, щириці та ін. Вони є холодостійкими і навесні з’являються першими. Саме тому важливо обробити площі Дабл Траєм, який створює захисний екран. Це означає, що дводольні бур’яни, проростаючи, гинуть (скручуються), тобто Дабл Трай повністю блокує їх зростання і розвиток.

Злакові бур’яни (вівсюг, мишій пирій та ін.) проростають пізніше, вже по теплу, і складають конкуренцію розсаді. Від такої небажаної рослинності захищає препарат Харума. Цей післясходовий гербіцид застосовують по сходах культури через 15-20 днів після висадки розсади.

На етапі укріплення розсади та активного росту, культур атакують шкідники. Із колорадським жуком, бавовняною совкою, трипсами, попелицями, томатною міллю справляється інсектицид Турбо Престо. Загалом Турбо Престо контролює більше 100 видів шкідників. Препарат має одночасно «нокатуючу» дію (масова загибель шкідників починається через 15 хвилин) та пролонгований ефект – період захисної дії триває до 5-ти тижнів. Проти великого спектру шкідників також застосовують інсектицид Твікс. Його перевага в тому, що він ефективно працює у широкому діапазоні температур (від +5оС) та за рахунок фумігантної дії знищує шкідників, які ведуть прихований спосіб життя.

Перемінливі погодні умови сприяють розвитку хвороб. Щоб захистити рослину від фітофторозу, альтернаріозу, гнилей рекомендуємо фунгіциди Ремонталь , Сальто та Старк. Ремонталь застосовують і профілактично, і при явних ознаках хвороби. Завдяки трансламінарній дії, він захищає всю рослину – стебла, листя, і, навіть плоди. Обробка Старком необхідна в період цвітіння та росту, адже має короткий термін очікування до збору врожаю і зупиняє поширення інфекції на ділянці. Крім того, покращує лежкість плодів при зберіганні.

Додавання прилипачу Мачо до будь-якого препарату при обробітку забезпечує краще прилипання пестициду та підвищення ефективності діючої речовини.

Рекомендовані норми та строки внесення дивіться у нашому буклеті “Захист культур саду та городу”.
Більш розширену інформацію про хвороби та шкідників, які спіткають томати, та порятунок від них , дивіться на нашому YouTube каналі у цьому відео.
Наші засоби захисту рослин легко і зручно придбати в роздріб в торгових точках, онлайн – в інтернет-магазинах наших партнерів, а оптом – у наших регіональних менеджерів.