Захист винограду від хвороб

Смачний та неймовірно корисний виноград – це не тільки джерело антиоксидантів та мікроелементів, а ще й чудова прикраса будь-якої ділянки! Тому дуже важливо вже зараз забезпечити захист винограду від хвороб.

Мільдью – одна з найнебезпечніших і найпоширеніших хвороб винограду: у верхній частині листя утворюються жовтуваті маслянисті плями. На нижній частині листа з’являється наліт, який висихає і стає бурим. Оболонка плодів сохне. Окремі ягоди стають грушоподібними. На пагонах проглядаються бурі плями, які з часом чорніють. Крім ризиків втрати врожаю, може значно зменшуватися вміст цукру в плодах, спостерігатися визрівання пагонів, знижуватися зимостійкість.

Оїдіум або справжню борошнисту росу відрізняють так: на листі з’являється білий борошнистий наліт, що стає сіруватим. При сильному ураженні листя жовтіє, відмирає, але залишається на лозі. На пагонах стає помітний наліт, а при сильному ураженні – темні плями. Пагони ростуть і дерев’яніють нерівномірно, відстають у рості, з’являється кучеряве листя. Суцвіття не розвиваються, засихають і опадають. Молоді ягоди найбільш схильні до зараження: вони покриваються нальотом, деформуються та засихають. Шкірка розтріскується і оголюється насіння.

Гриб краснухи викликає появу світлих плям на перших 4-8 листках в кінці травня – початку червня. У білих сортів винограду уражені місця стають коричневими, а у червоних – рубіновими й відмирають. Заражене листя засихає та передчасно опадає. Страждає ріст всього виноградного куща і, перш за все, суцвіть та грон. Нерідко суцвіття обсипаються або відмирають. Підростаючі грона відстають за розміром і термінами дозрівання, а при важкому ураженні втрати врожаю складають більше 70%.

 Чорна плямистість лози (фомопсис) вражає всі зелені органи (листя, пагони, суцвіття, зав’язь) і здерев’янілі пагони. На листі з’являються світло-зелені плями з нечітким краєм. Вони стають темно-коричневими або чорними з жовтим краєм. Іноді листя деформується і не розривається. На пагонах з’являються чорні подовжені тріщини, що призводить до поломки пагонів при сильному вітрі. Може загинути частина або все гроно, якщо інфекція була в ніжці. Інфікований гребінь також призводить до загибелі частини грона, особливо при сильному вітрі.

 Чорна гниль є грибковим захворюванням, яке вражає листя, пагони, суцвіття та ягоди винограду. З середини літа ягоди раптово стають коричневим, потім чорними, з так званими пікнідами на поверхні. Ягода муміфікується та перетворюється на тверду родзинку. Пікніди чорної гнилі на поверхні ягоди містять спори, які після зими заражають новий урожай винограду. Перший показник зараження – ураження листя. На ньому з’являються кругові коричневі плями з темним краєм.

 

Обробки винограду – основа захисту лози, листя та майбутнього врожаю навіть від прихованої загрози. Фрідом – зцілюючий фунгіцид, що захищає виноград від поширених хвороб.

Основні переваги SANO фунгіциду:

  • Ідеальне співвідношення активних діючих речовин та вбудований механізм запобігання резистентності (комбінація з діючою речовиною контактної дії).
  • Профілактична, лікувальна та антиспороутворююча дія.

Завдяки двом діючим речовинам з різних класів та різного механізму дії у складі Фрідом, препарат має локальну та системну дію. При обробці рослин він проявляє гарні захисні та лікувальні властивості й має антиспоруляційну дію, запобігаючи подальшому поширенню захворювання. Контактна діюча речовина Флуазинам пригнічує інфекцію (процес утворення зооспор) ззовні. Він формує високостійкі до дощу запаси діючої речовини на поверхні рослин, зупиняє проникнення патогену всередину рослин.

Системна діюча речовина диметоморф проникає у рослинну тканину і розподіляється в ній акропетально. Це забезпечує надійний захист частин, які тільки ростуть, та дає лікувальний і профілактичний ефект до 2 тижнів. Диметоморф, потрапляючи на поверхню рослин, забезпечує тривалий захист від зараження. За рахунок локально-системної дії, він зупиняє мільдью через 1-2 дні після ураження. Повністю хвороба відступає на 7-10 добу.

Для комплексного захисту винограду варто проводити обробки після появи перших 3-4 листків або на початку цвітіння та в кінці цвітіння (формування зав’язі), безпосередньо перед змиканням ягід в грона та на початку забарвлення. Від збудників відмирання виноградної лози обов’язково проведіть додатково обробку зрізів у день обрізки. В залежності від інтенсивності ураження хворобами, можна проводити від 2 до 4 обробок фунгіцидом Фрідом.

Легко і зручно придбати засоби захисту рослин в роздріб можна в торгових точках, онлайн – в інтернет-магазинах наших партнерів, а оптом – у наших регіональних менеджерів.