Як правильно посіяти насіння огірків?

Щоб отримати по-справжньому добрий урожай соковитих і гарних огірків, потрібно врахувати всі особливості цієї культури ще на етапі посіву. Погодьтеся, що м’які, гачкуваті, гіркі плоди не підійдуть ні для салату, ні для консервування.

Розрахунок термінів посіву

Огірок – одна з найбільш теплолюбних культур, але завдяки скоростиглості її можна вирощувати як посівом у відкритий грунт, так і через розсаду. Важливо правильно розрахувати термін посіву насіння, щоб розсада не перетворилися і не залишилася недоросшіх. Також час посіву насіння огірків на розсаду залежить від терміну її висаджування у відкритий грунт або теплицю. Розсаду можна висаджувати у відкритий грунт на 20-25-й день після весняних заморозків. Посадка розсади огірків у теплицю проводиться в середині травня, тобто насіння сійте в другій-третій декадах квітня.

Вибір сорти огірків

Можна вибрати невибагливі сорти, які підходять для засолювання, маринування, споживання в свіжому вигляді: Зятьок, Теща, Щедрик. Самозапильних гібриди формують в кожному вузлі кілька зав’язей, більш пристосовані до змін погоди і стійкі до більшості хвороб огірків. Для любителів класичних засолювальних огірків з темними підійдуть сорти Хуторок і Заначка. Вони підходять для вирощування у відкритому грунті, довго плодоносять і дають високий урожай.

Підготовка насіння

Дражироване насіння огірків не замочуйте, так як вони вже оброблені від збудників захворювань і шкідників. При замочуванні звичайного насіння у воді міняйте її через кожні 5-6 годин. Не тримайте насіння у воді більше 24 годин поспіль. При замочуванні насіння в марлі і на фільтрувальної папері стежте за вологістю і промивайте їх у воді, щоб не дати насінню заграти і запліснявіти.

Посів насіння і догляд за розсадою

Огірки погано переносять пересадку, тому насіння сійте в стаканчики без дна, діаметром 8-10 см і такої ж висоти, об’ємом 0,5-0,8 л. На 1 см нижче краю насипте грунтову суміш, полийте теплою водою, в центрі склянки зробіть ямку глибиною 1,5-2,0 см, посійте по 2 пророслих або сухих насіння і накрийте землею.

Після посіву горщики акуратно полийте, щоб не вимити насіння. Накрийте плівкою і до появи сходів підтримуйте температуру 25-28°С. При появі сходів зніміть укриття і знизьте температуру до 18-20°С. При посіві в прогрітий до 20°С грунт сходи з’являться через 5 днів, а при 15-18°С – через 10 днів.

Під час вирощування розсади 1-2 рази підсипте під рослини землю і проведіть підгодівлю. Пам’ятайте, що полив огірків холодною водою (нижче температури грунту) призведе до відмирання коренів і загибелі рослини. За 5-7 днів до висадки почніть гартувати рослини, виносячи на відкрите повітря або провітрюючи приміщення.

Висадка розсади в грунт

Перед висадкою розсади на ділянку удобрити грунт, якщо не зробили цього заздалегідь, восени. За день до пересадки припиніть поливи, це зробить рослини більш еластичними і менш крихкими. Додайте розсаду в контейнері для перевезення щільно, щоб розсада не рухалася і не падала. Якщо під час перевезення холодно, покладіть пляшку з гарячою водою.

Схема посадки

Виберіть оптимальну густоту висадки. У неопалюваних теплицях висаджуйте до 3 рослин на 1 м². Розміщуйте їх на грядці в один або два ряди, відстань між рядами робіть 40-50 см, а між рослинами визначте відстань, виходячи з площі теплиці. На розмічених грядках викопайте лунки під розмір рассадной ємності. Лунки полийте, але не заливайте, щоб рослини прижилися і отримували достатньо кисню.

Якщо розсада росте в горщику, переверніть його і постукати по дну, притримуючи розсаду рукою. Не тягніть за верхівку, щоб не обірвалася вона або коріння. Розсаду розташуйте в лунці так, щоб земля була трохи вище або на рівні з грядкою. Чи не заглубляйте рослини, якщо розсада перетягнули, посадіть її під нахилом.

Виростите відмінні огірки для улюблених салатів або консервації, посіявши насіння на розсаду за всіма правилами. SeedEra – якість, якому можна довіряти. Купити нашу продукцію легко в роздрібних торгових точках вашого регіону, онлайн – в інтернет-магазінах наших партнерів або оптом – в наших регіональних менеджерів