4 кроки, щоб виростити хорошу розсаду петуній

Петунії – улюблениці багатьох квітникарів, що радують різноманіттям кольорів, форм, тривалим і пишним цвітінням.

Крок 1: для вирощування хорошої розсади почніть з вибору сорту. Пропонуємо прикрасити сад крупноквітковими низькорослими петуніями SeedEra: з бахромчастим краєм Афродіта біла і Привітання з Яромнержа , рясно квітучої Пуваб і петунією з прожилками Лімбо фіолетовою .

Крок 2: правильно посійте. Кінчиком зубочистки підчепіть насіння та перенесіть його в розсадну ємність. Петунії сійте по поверхні грунту, не присипаючи землею, щоб вони проросли. Використовуйте другу зубочистку, щоб відзначати місця посіву для рівномірної посадки. Або сійте насіння по снігу, щоб воно було помітне. Зручно використовувати харчові контейнери з кришками. Такі ємності легко провітрювати та можна використовувати до пікіровки сіянців.

Розклавши насіння по поверхні зволоженого грунту, накрийте ємність кришкою або плівкою та чекайте сходів. Провітрюйте грунт, щоб не збирався конденсат, і стежте за вологістю. Сходи з’являться протягом 2 тижнів.

Крок 3: хороший догляд. Петунія світлолюбна, тому подбайте про підсвічування з моменту появи сходів. Якщо світла замало, розсада буде витягнутою й слабкою. Також до появи сходів петунії потрібне тепло (приблизно 23-25°С).

Коли з’являться сіянці, ємність повертайте, поступово збільшуючи час перебування на відкритому повітрі. Після пікіровки дайте розсаді зміцніти та продовжуйте знижувати температуру. Краще підтримувати нічну температуру близько 15°С, а денну не більше 18-20°С. Не пересушуйте та не заливайте, не поливайте листя. При хорошому освітленні та достатньому поливі ви отримаєте міцну, здорову, гарну розсаду.

Крок 4: пікіруйте підрослі сіянці – акуратно розсадіть по окремим ємностям. Підійдуть невеликі горщики або пластикові стаканчики. У петуній велика коренева система. Для здорової та сильної розсади забезпечте їй досить грунту. Якщо корінню тісно, ​​вони не отримають достатньо живлення. Можна або відразу пікірувати сіянці у великі ємності, або використовувати маленькі стаканчики, а приблизно через місяць розсаду пересадити у великі контейнери. Петунії легко переносять пересадку, швидко адаптовуються після висадки в грунт.

Для кращого росту петунія потребує добрив. Можна підгодовувати її будь-якими комплексними квітковими добривами. Щоб кущ був акуратним, зеленим і компактним, відростаючі пагони прищипуйте, формуючи кущ рослини на ваш розсуд.

Шикарні петунії SeedEra – довіра продукту, який спробував сам! Якщо все зроблено правильно, до середини травня можете висаджувати розсаду в сад, кашпо або клумбу.