Осінні обробки хвої і декоративних

Щоб хвойні та декоративні дерева багато років радували своїх господарів красою і чарівним запахом, необхідно правильно за ними доглядати: проводити своєчасні стрижки, підгодівлі, полив і, звичайно ж, обробки від хвороб і шкідників. Існує ряд шкідників, які з легкістю зимують під корою або на хвої, і навесні починають атаку рослини.

Одним з основних шкідників є сосновий підкоровий клоп. Він послаблює, а нерідко й сприяє загибелі культур. Сильно пошкоджує стовбури дерев, висмоктуючи вміст клітин живих тканин. Висока температура, низька вологість повітря і мала кількість опадів сприяють підвищенню його чисельності.

А ось самшитове дерево потерпає від галиці та вогнівки. Самшитова галиця – це агресивна комаха, яка може знищити всі пагони і листя зараженої рослини. Листя, заражене галицею, часто затримується в рості, виглядає меншим і передчасно опадає. Сильне зараження може навіть призвести до загибелі дерев.

Вогнівка – це вкрай небезпечний вид метеликів, що завдає серйозної шкоди посадкам самшиту. Пошкоджені рослини швидко всихають і змінюють забарвлення листя. При цьому пагони і листя самшиту ви знайдете обплутаними павутиною.

Порятунок від цих злісних шкідників – інсектицид Синерид. Має масляну формулу, що забезпечує рівномірність покриття листової пластини препаратом, і можливість проведення обробок в температурному діапазоні від +8 °С до +30 °С. Інсектицид Синерид також ефективний проти ялицево-смерекового хермесу, вусачів (чорний сосновий, сірий довговусий, азіатський), верхівкового короїду.

Небезпеку також несе ряд захворювань хвойних. В першу чергу, це шютте (звичайне і сніжне). Рекомендуємо восени оглянути свої хвойні рослини на предмет наявності ознак захворювань.

При звичайному шютте восени з’являються жовті плями на хвої. Навесні, через 3-10 днів після сходу снігу, хвоя червоніє і відмирає.

При сніжному шютте хвоя заражається в жовтні – листопаді, коли є невеликі мінусові температури. На ній з’являється сірувато-білий наліт, схожий на павутину. Це міцелій гриба, який проникає в продихи. Міцелій росте під снігом (навіть при температурі -5 °C). І чим більше снігу, тим сильніше ураження дерев.

Якщо на хвойних вже чітко видно описані вище ознаки, або інші ознаки появи грибкових захворювань (чорні точки, сіруватий павутинний наліт, маленькі намистинки плодових тіл), то зволікати не можна – слід застосувати фунгіцид Сальто. Вже через 30 хвилин проникає всередину рослини і починає діяти на збудника протягом першої доби після обробки.

Небезпека може прийти і з боку бур’янів, так як вони є проміжними господарями деяких захворювань. Тому вкрай важливо вчасно робити обробки від бур’янів, що ростуть поблизу хвойних.

Фунгіцид Сальто захищає хвойні (самшитові, соснові, кипарисові, тисові), барбарис та інші декоративні культури не тільки від шютте, а ще й від склерофомозу (верхівкове засихання), склеродерріозу (вершинний рак або склеродерієвий рак сосни), трахеомікозного в’янення (фузаріоз) ялівцю, диплодіозу (суха гниль або відмирання вершинних пагонів), інших грибкових всихань хвої та пагонів, плямистості листя.

Існує кілька простих, але важливих правил осінніх обробок:

– обробку слід робити в температурному діапазоні +10 + 15 °С, а найкращий час – вранці, коли немає роси і вітру;
– бажано встигнути провести кілька обробок до початку зими, так як знищені шкідники напевне встигли відкласти яйця, а грибкові хвороби – залишити спори.

Навіть, якщо ваше улюблене дерево зовні цілком здорове та зелене, не полінуйтеся провести профілактику. Тим самим прийнявши необхідні заходи, щоб перезимувати без втрат. І навесні ваш улюблений хвойний і декоративний сад знову порадує своєю пишністю і густотою.

Придбати інсектицид Синерид та фунгіцид Сальто можна в наших роздрібних торгових точках вашого регіону, онлайн – в інтернет-магазинах наших партнерів, а оптом – у наших регіональних менеджерів.