План робіт на городі на листопад

Навіть пізньої осені є чим зайнятися на городі. Наприклад, саме час підготувати грунт до посадки у наступному році. Якщо грунт ще не промерз, перекопайте грядки з одночасним внесенням добрив. Злийте воду з ємностей, трубопроводів, шлангів. Обов’язково проведіть сортування необхідних для наступного року культурних, квіткових рослин і насіння для газону.

Підготовка грунту

На будь-якій дачній ділянці за сезон накопичуються відходи. Прийшов час їх використовувати, щоб зробити високу гряду. Спочатку визначте місце, де будете її робити. Це повинна бути досить освітлена та захищена від вітру ділянка, щоб на грядці могли вирости теплолюбні культури або ранні овочі. Вибравши місце, загородіть його блоками, цеглою, дошками, колодами, шифером – всім, що знайдеться в господарстві.

Після підготовки огорожі робіть саму гряду. Вистеліть дно товстим шаром газет або картону, щоб створити межу між землею та насипним грунтом, запобігти при поливі втрати вологи та створити сприятливий тепловий режим. Потім насипте напіврозкладені рослинні залишки відходів шаром близько 20 см і зволожує їх кілька днів. Підходять також добрива. Після цього покладіть шар (близько 10 см) подрібненої соломи, тирси або сухого листя і додайте деревну золу та аміачну селітру (40 г на кв. метр). Зверху все засипте шаром родючого грунту з городу або вже перепрілим компостом. Ранньою весною висока гряда буде готова до посадки запланованих культур.

Запас землі для розсади на весну

В окремі мішки підготуйте перегній, садову землю, торф, пісок, попіл, кожен мішок підпишіть. Залиште всі їх на морозі під навісом, щоб навесні було зручно взяти мішки для приготування потрібних розсадних сумішей.

Підготовка грунту під газон, посів

Бажано сіяти газон «під сніг» на початку листопада, коли температура встановлюється +2-3 °С. Тоді насіння не встигне прорости до випадіння снігу, пройде стадію яровизації, вкрите та захищене снігом, і навесні з’являться густі сходи. Місце майбутнього газону виберіть заздалегідь, обов’язково очистіть від сміття та старих рослин, удобріть, насипте грунт шаром 12-20 см і добре утрамбуйте.

Подзимній посів овочів

У злегка підморожений грунт висадіть насіння, яке не встигне прорости до стійких холодів, але загартується за зиму і стане стійким до негоди. Навесні воно поступово проросте й на ділянці з’являться ранні овочі та трави. Можна посіяти артишок, валеріану, горох, гірчицю, цибулю-порей, моркву, пастернак, пекінську капусту, петрушку, розторопшу, редис, ріпу, салат, буряк, селеру, кріп, фізаліс ананасовий або пурпурний, шпинат. Широкий асортимент овочів і прянощів представлений на нашому сайті.

Роботи у квітнику в листопаді

Для збереження пагонів бегонії до наступного року спочатку очистіть їх від землі, добре просушіть, потім коріння помістіть в поліетиленовий мішечок з перфорацією, закутавши їх вологим матеріалом – мохом, тирсою, піском або торфом. Заготовлені мішечки перев’яжіть, покладіть в льох на зберігання при температурі +5-10 ° С.

Контролюйте цибулинні рослини, підтримуйте температуру +9 °С і вологість 80%. Обов’язково перевіряйте жоржини, що зберігаються, і стежте, щоб вони не висохли і не загнили.

Можна провести підзимий посів багаторічників: айстр, гайлардії, рудбекії, піретрума, спаржі та хризантем. Сійте як тільки утвориться тонка скоринка мерзлої землі. Насіння присипайте теплою землею з піском, перегноєм або торфом. Також у листопаді рекомендується після перших заморозків до появи снігу сіяти насіння однорічних квітів: волошки синьої, годеції, диморфотеки, календули, космосу, лаватера, маку-самосійки, матіоли, нігелли, флоксів Друммонда, хризантем, ешольції. Насіння треба засипати сухою землею і мульчувати компостом. Насіння квітів ви можете придбати на нашому сайті.

Аптекарський город

Під зиму на своєму городі можна влаштувати справжній лікарський куточок, щоб насіння пройшло необхідну стратифікацію (випробування холодом). Посійте ромашку, череду, валеріану, стевію, звіробій, любисток або вербену, щоб подбати про імунітет і зміцнити здоров’я всієї родини. Насіння лікарських рослин на ваш вибір можна знайти на нашому сайті.

Подбайте вже зараз про свою ділянку, щоб посіяти культури в підготовлену землю і вже ранньою весною отримати перший урожай. А наше насіння легко і зручно придбати в роздріб в торгових точках , онлайн в інтернет-магазинах наших партнерів , а оптом у наших региональных менеджерів .