Підготовка газону до зими

З настанням холодів перед власниками газону виникає питання, як підготувати його до зими. Якщо цього не зробити, навесні ви побачите слабку і хирляву траву замість пружного і потужного зеленого покриву.

Щоб ділянка швидше відновилася після зимових холодів, нестабільної погоди й опадів, осінній догляд повинен бути особливо ретельним. Наприклад, до появи стійкого шару снігу від 30 см, ходити по траві небажано. З ділянки не треба прибирати сніг, досить очистити стежки і садові доріжки. Щільну кірку льоду треба розбивати садовими граблями, щоб до рослин надходив кисень.

Стрижка перед зимовим періодом

Оптимальний час останньої стрижки газону – за два тижні до появи стійких заморозків. Обирайте теплий і безвітряний день. На присадибній ділянці висота стрижки повинна становити 3-5 см. Так газон збереже акуратний вигляд, стійкішим до навантажень, не замерзне і не набере зайву вологу, яка може привести до розвитку цвілевих хвороб і гнилі. Важливо дотримуватися технології стрижки: спочатку робіть рухи в одну сторону, а потім – в протилежну. Наступного разу змінюйте черговість напрямків стрижки. Після стрижки потрібно провести полив.

Прибирання ділянки

Скошена трава, листя, опала хвоя – органічне сміття. Якщо його не прибрати, створиться кірка та з’являться мікроорганізми, що сприяють розмноженню цвілі, бактерій, мікробів. Якщо осінь затяжна та листя опадає повільно, згрібати його бажано щотижня по мірі накопичення. При різкому випаданні снігу чекайте, коли він зійде. Прибирання листя на примороженій землі зробить зелень ламкою та її буде легко витоптати.

Для прибирання підійдуть віялові граблі з пластиковими або металевими пласкими зубцями. З техніки можна взяти газонокосарку або садовий пилосос-повітродувку, але він підходить тільки для сухої галявини.

Підзимий посів

Осінь – хороша пора для ремонту/підсіву газону. Питання, коли саме це робити, залежить від погоди та обраного посівного матеріалу. На рівній ділянці можна сіяти траву в підморожену землю перш, ніж з’явиться стійкий сніговий шар.

Переваги підзимого посіву в тому, що навесні ви отримуєте активні сходи – промороження дає насінню додаткову силу, а після танення снігу в ґрунті міститься багато вологи, необхідної для зростання. Тоді до літа у вас буде міцний, густий, морозо- і жаростійкий газон, менш схильний до шкідників і хвороб. Рекомендуємо проводити посадку в листопаді при плюсовій температурі, а зверху провести мульчування торф’яної крихтою.

Посадка під зиму не підійде, якщо ділянка має сильний ухил: талі води на початку весни можуть змити верхній шар грунту разом з насінням. Інший недолік в тому, що плюсова температура може триматися довго, насіння проклюнутся і після перших морозів загине. Щоб цього уникнути, посійте більше насіння восени, а навесні підсійте траву там, де вона не зійшла. Підсів краще проводити після аерації (див. пораду Як правильно доглядати за газоном восени ), щілювання та посипання піском. Для підсіву рекомендується використовувати суміші насіння, відповідні вже посіяним.

Підживлення ґрунту

При підготовці до зими рекомендуємо захистити свій газон комплексними мінеральними добривами з низьким вмістом азоту, підвищеним вмістом калію і фосфору. Вони відповідають за зміцнення і розвиток кореневої системи. Дотримуйтеся норм приготування робочого розчину, зазначених виробником на упаковці. Перевищена концентрація може викликати опік у рослин.

Дізнатися про засоби захисту газону і наш асортимент ви можете в нашому каталозі . А якщо Ви тільки замислюєтеся про посадку газону або хочете оновити існуючий, придбати якісні німецькі газонні травосуміші можна в роздрібних торгових точках, онлайн – в інтернет-магазинах наших партнерів , а оптом – у наших регіональних менеджерів .