Ранньостиглі сорти солодкого перцю

Холодна пора – час задуматися про посівну ранніх сортів овочів! Пропонуємо одразу після томатів, про які говорили в минулій статті, посадити не менш смачний і корисний солодкий перець.

Ранні сорти солодкого перцю дозрівають приблизно на 85-100 день із моменту посіву. Серед їх особливостей відмінний смак, незвичне забарвлення, розмір плодів, стійкість до хвороб. У догляді вони вимогливі, потребують перевірки на шкідників і хвороби. Пурпурний дзвін, Пастух, Золотий дощ, Лайлак белл, Каліфорнійське диво, Золоте диво – чудові ранні сорти від SeedEra.

Посадка

Починати посадку перцю на розсаду можна з обробки насіння. Опустіть його на 5-6 годин у воду з температурою 50°С, щоб вони набрякли. Потім загорніть насіння у вологу тканину і почекайте 2-3 дні, підтримуючи температуру 20°С, доки насіння проросте, а потім сійте в грунт. Така підготовка насіння допомагає сходам з’явитися через 2-3 дні. Розкладіть насіння в підготовлений грунт або торф’яні горщики. Полийте, накрийте ємності поліетиленом або склом і перенесіть до теплого місця з температурою 21-22°С, щоб насіння проросло.

Вирощування розсади

Як тільки з’являться перші паростки, температуру в приміщенні підвищуйте вдень ​​до 26-28°С, а вночі знижуйте до 10-15°С. Слідкуйте, щоб вологість грунту була помірною, так як в занадто мокрому грунті рослини можуть захворіти чорною ніжкою. Пересихання теж не допускайте. Поливайте розсаду відстояною водою приблизно 30°С, від холодної води розсада може захворіти та загинути. Обприскуйте рослини для підвищення вологості. Регулярно провітрюйте приміщення, але не допускайте протягів. Забезпечуйте освітлення з 7 ранку до 9 вечора.

Пікірування перцю

У фазі розвитку першої пари листя пікірують розсаду. Якщо ви сіяли насіння в торф’яні горщики, пікірування не потрібне, але, якщо розсада росте в ящиках, сіянці пересадіть в торф’яні горщечки розміром 8х8 см і заглибте в грунт по сім’ядольне листя. Роспікіруйте перець після того, як він приживеться, і незадовго до посадки у відкритий грунт привчить його до середовища, в якосу йому доведеться опинитися. Щодня виносьте розсаду на свіже повітря, не допускаючи попадання розсади на протяг або під температуру нижче 13°С.

Терміни посадки перцю у відкритий грунт

Підрослу, зміцнілу та загартовану розсаду на стадії формування перших бутонів висадіть в попередньо удобрений грунт при температурі 15-17°С. Оптимальний термін посадки – кінець травня – середина червня. Солодкий перець любить легкі некислі грунти, а ділянку потрібно підготувати за рік до посадки. Під перекопування внесіть на 1 м² 5 кг органіки, а восени, після збору врожаю, ділянку перекопайте з додаванням добрив. Передувати перцю можуть огірок, кабачок, морква, цибуля, гарбуз. Навесні перед самою посадкою удобріть місце посадки.

Висадка в грунт

У грядці зробіть ямки на відстані 40-50 см одна від одної, а між рядами – близько 60 см. Шийку сіянця зрівняйте з поверхнею ділянки. Розкладіть на дно ямок по 1 ст. л. добрива та змішайте його з грунтом. Якщо розсада росла в горщиках з торфом, опустіть сіянець з ним, а якщо в загальній ємності, то обережно вийміть перець, не руйнуючи земляного кому, і опустіть його в ямку. Заповніть ямку наполовину землею, рясно полийте з розрахунку 1 відро води на 3 сіянця. Після вбирання води заповніть ямки землею. Потім замульчуйте ділянку торфом. Якщо вночі температура опуститься нижче 13°С, укрийте саджанці.

Виростіть на своїй ділянці смачний і соковитий перець. Адже насіння SeedEra – довіра до продукту, який спробував сам. Придбати насіння ранньостиглого перцю ви можете в роздрібних торгових точках і інтернет-магазінах наших партнерів , а оптом, – у наших менеджерів.