Система захисту квітів

Важко уявити присадибну ділянку без квітів. Кожен господар, розмірковуючи що посіяти у новому сезоні, залишає частину площі для квітучих та яскравих рослин. Вирощування квітів – це гарний спосіб  перезавантажитись після роботи, адже споглядання як з маленької насінини виростає вишукана квітка неабияк радує серце. Проте квіти, так само , як і овочеві культури, можуть потерпати від хвороб та шкідників.

Є такі шкідники, яких складно позбутися: мова йде про павутинного кліща. Павутинні кліщі швидко розмножуються і миттєво переміщуються з однієї рослини на іншу. Харчуються вмістом клітин рослин, в результаті чого рослина ослаблюється, і квітка з часом всихає. При сильному ураженні листя від множинних ушкоджень біліє, рослина огортається павутиною, а на кінчиках листя та пагонів накопичується маса кліщів. Наш рятівник – акарицид Міральд. Ефективний проти різновидів рослиноїдних кліщів, повністю знищує усі рухомі стадії розвитку кліща (личинки, німфи, імаго). Норма витрат: 10 мл на 5 л води на 1 сотку. 

Неабиякої шкоди завдають і такі злісні шкідники як пильщики, трояндова листовійка, попелиця, щитівка, квітковий трипс. Ефективний системний інсектицид Турбо Престо впорається з цим завданням, адже має нокаутуючу дію проти широкого спектру шкідників та забезпечує довготривалий захист. Норма витрат: 3 мл на 10 л води на 1 сотку.

Пильщики завдають відчутної шкоди рослині, поїдаючи її тканини: поїдають листя з країв, прогризають ходи в стеблах, знищують тичинки і маточки, пошкоджують квіти і бутони зверху.

Трояндова листовійка становить серйозну загрозу квітучим клумбам через те, що її гусінь скручує листя у трубку, склеює листки між собою павутинням. Рослини погано розвиваються, втрачають енергію росту та декоративний вигляд.

Щитівки здатні вражати як кімнатні, так і садові квіти. Їхні личинки майже відразу після появи з яєць розселяються по наземних органах рослини й починають смоктати з них соки. Листові пластини можуть бути суцільно вкриті щитівками. Це призводить до передчасного пожовтіння та опадання листя, всихання пагонів, сповільнення росту та розвитку рослини.

Ще один шкідник, якого варто побоюватися – попелиця. Комахи висмоктують сік з різних частин рослини, через це уповільнюється ріст, в’януть бутони та листя. За короткий час попелиця повністю знищує рослину. Пошкоджені квіти зазвичай не можуть пережити зимовий період. Тому варто не зволікати та робити профілактичну обробку інсектицидом Трубо Престо.

Квітковий трипс – це багатоїдний шкідник, який пошкоджує близько 250 видів рослин. На квітах ознаки ураження з’являються як білий наліт, листок деформується, в місцях живлення утворюються плями та шрами. Дорослі комахи та личинки квіткового трипсу легко переносяться вітром.

Існує ще і такий шкідник, якого вкрай важко позбутися – мурахи. В пошуках солодкого нектару, комахи часто пошкоджують квіти рослин. Важливим є те, що наявність тлі на городі передує появі садових мурашок. Продукти життєдіяльності попелиці — джерело солодких вуглеводів для них. Дієвим засобом проти мурах є інсектицид МуравНЕТ. Усуває всі види мурах біля будинків (на терасах, тротуарах, доріжках), знищує мурашники разом із королевою. Норма витрат: 30 г на 10 м.кв.

Серед найпоширеніших хвороб квітів ці 5 завдають найбільшої шкоди: борошниста роса, іржа, несправжня борошниста роса(пероноспороз), сіра гниль та чорна плямистість. Через борошнисту росу на листках з’являється молочно-білий наліт, скручується листя, а згодом і опадає. Іржа спричиняє появу на наземних органах рослин пустул різної форми й величини, що містять спори іржавого кольору. Хвороба викликає підвищене випаровування вологи і призводить до засихання й опадання листя. 

У хворих на пероноспороз рослин з’являються жовтувато-зелені маслянисті плями, на нижньому боці листків утворюється сіро-фіолетовий наліт. Плями поступово збільшуються, зливаються, і в результаті листя никне, зморщується й сохне, розсипаючись на фрагменти. При сильному ураженні хвороба може знищити рослину за дуже короткий проміжок часу.

Сіра гниль супроводжується появою коричневих, вкритих білим нальотом цяток, які з часом перетворюються на попелястосірі плями з пухнастим нальотом. Квітки набувають бурого відтінку та в’януть.

Чорна плямистість підступна появою темно-бурих плям з жовтуватими краями, які дуже швидко збільшуються в розмірі. Через 1,5-2 тижні цвітіння припиняється і квітка втрачає все листя – рослина гине.

На допомогу від усіх цих хвороб прийде фунгіцид Парацельс. Діюча речовина препарату миттєво розподіляється всередині рослини, рухаючись по рослині по мірі її росту – це забезпечує миттєву лікувальну дію та захист ще не розкритих листків та пагонів. Норма витрат: 5 мл на 5 л води на 1 сотку.

А додавання прилипачу Мачо до будь-якого препарату при обробці забезпечує краще прилипання пестициду, а отже зменшує стікання робочого розчину з поверхні листків та підвищує ефективність діючої речовини.

Більш розширену інформацію про хвороби та шкідників, які спіткають квіти, та порятунок від них, дивіться на нашому YouTube каналі у цьому відео.
Наші засоби захисту рослин легко і зручно придбати в роздріб в торгових точках, онлайн – в інтернет-магазинах наших партнерів, а оптом – у наших регіональних менеджерів.