Система захисту огірків

Огірки – це неймовірно популярна культура серед українців. Їх вживають свіжими, готують салати, маринують, квасять, консервують. Це чудовий варіант для дієтичного перекусу. А в Чернігівській області навіть є пам’ятник огірку. Мабуть, саме через таке розмаїття застосування, цей овоч вирощує більшість городників. Плануючи ділянку для огірків, треба бути готовими, що незабаром знадобиться захист від хвороб та шкідників.

Традиційно розпочинаємо захист з боротьби з бур’янами. Щоб небажані рослини не створювали конкуренцію огіркам, слід застосовувати гербіцид Напалм Форте. Це системний гербіцид суцільної дії проти усіх видів бур’янів, в тому числі злісних, таких як пирій повзучий, осот рожевий, берізка польова, осоки, рогоза. Рекомендуємо проводити генеральне прибирання від бур’янів осінню після збору врожаїв або ж ранньою весною до посадок. Норма витрат: 20 мл на 5 л води на 1 сотку. 

Часто буває й таке, що не встигли вчасно зробити обробку гербіцидом суцільної дії, і вже час висаджувати розсаду у ґрунт. У цій ситуації вас врятує селективний післясходовий гербіцид Харума. Він стрімко проникає через поверхню листя бур’янів, знищуючи не тільки їх надземну частину, але й кореневу систему. Норма витрат: 10-15 мл на 5 л води на 1 сотку.

Коли бур’яни вже переможені, час подбати про захист від шкідників. Чимало господарів залишаються без врожаю через нашестя слимаків. Вони їдять все підряд, переносять спори сірої гнилі, несправжньої борошнистої роси та інших хвороб. Рішенням є вчасне застосування моллюскоцида СлизнеСтоп. Гранули препарату розкладають по поверхні ґрунту, а також в міжряддях.  Норма витрат: 30 г на 10 м.кв.

Павутинний кліщ – досить небезпечний шкідник, який висмоктує сік із рослини, забираючи в неї сили та заплітаючи листя тонкою павутинкою. Якщо ви помітили, що листя на огірках сохне й втрачає колір у суху спекотну погоду, швидше за все на ваших грядках оселився шкідник. Вихід є: акарицид Міральд. Він повністю знищує усі рухомі стадії розвитку кліща (личинки, німфи, імаго). Норма витрат: 10 мл на 5 л води на 1 сотку.

Баштанна попелиця, трипси, білокрилка створюють чималу загрозу врожаю. Попелиця проколює пагони і листя огірків, висмоктуючи з них соки. Ознакою її появи на огірках є закручування країв листя вниз, викривлення і деформація верхівок пагонів. Трипси – це дуже маленькі комахи-шкідники, які висмоктують соки та вигризають нижній край листя. Пошкоджене листя скручується, в’яне і засихає. Білокрилка живиться соком листя огірка. Надлишки соку виходять назовні, на листовій пластинці утворюють блискучу, «медову» росу. Цей наліт стає зручним «плацдармом» для грибків, вірусів.

Від усіх цих злісних шкідників слід застосувати системний інсектицид Турбо Престо. Він миттєво діє на шкідника (працює з 1-ї хвилини, повна загибель шкідників – протягом 1,5-2 годин), має великий період захисту, за рахунок чого дозволяє захистити навіть ті частини рослини, які сформувалися після обробки. Норма витрат: 3 мл на 10 л води на 2 сотки.

Не тільки шкідники становлять загрозу огіркам, але й хвороби. Профілактика – це найкращий спосіб вберегти власні сили та майбутній врожай.

Через пероноспороз (несправжню борошнисту росу) листки огірків висихають, зморщуються і розсипаються. Після відмирання листя розвиток і зав’язування огірків сповільнюється, плоди втрачають свою соковитість і насичений смак. Борошниста роса пpoявляєтьcя y виглядi бiлoгo aбo cipyвaтoгo бopoшниcтoгo нaльoтy з вepxньoгo i нижньoгo бoкiв лиcткiв. Лиcтки бypiють, зacиxaють, pocлини пpигнiчyютьcя, ypoжaй знaчнo знижується. Ознакою сірої гнилі є поява слизових плям сірого кольору в пазухах листків біля розгалужень. При фузаріозному в’яненні на сходах загниває верхня частина стебла і кореня, на нижніх листках утворюються плями, тканина листа починає відмирати.

У боротьбі із пероноспорозом, борошнистою росою, сірою гниллю та фузаріозним в’яненням ефективно справляється фунгіцид Сальто. Норма витрат: 15 мл на 5 л води на 1 сотку.

Антракноз (мідянка) вражає рослину повністю. На листах хвороба виявляється у вигляді жовтуватих, опукло-кутастих плям. На стеблах огірка проявляється бурими плямами, а на плодах утворюються дрібні, швидкозростаючі подушечки рожевого кольору, які стрімко сливаються в одну цільну, суцільну виразку. Антракноз здатний скоротити врожай наполовину. Фунгіцид Старк зупинить розповсюдження хвороби. Норма витрат: 6 мл на 5 л води на 1 сотку. Його можна застосовувати незадовго до збирання врожаю, адже термін очікування для овочів становить лише 5 днів.

А додавання прилипачу Мачо до будь-якого препарату при обробці забезпечує краще прилипання пестициду, а отже зменшує стікання робочого розчину з поверхні листків та підвищує ефективність діючої речовини.

Більш розширену інформацію про хвороби та шкідників, які спіткають квіти, та порятунок від них, дивіться на нашому YouTube каналі у цьому відео.
Наші засоби захисту рослин легко і зручно придбати в роздріб в торгових точках, онлайн – в інтернет-магазинах наших партнерів, а оптом – у наших регіональних менеджерів.