Важливість освітлення для розсади

Томати, перець, картопля, полуниця або петунії — прийшов час підготувати розсаду для посадки на своїй ділянці або вирощування в теплиці. Саме в зимово-весняний період важливо подбати про важливу умову вирощування – хороше освітлення. Через негоду та короткий світловий день розсаді може бути недостатньо природного світла.

Яким має бути додаткове підсвічування розсади?

Вибираючи підсвічування, зверніть увагу на тривалість, інтенсивність і доречність освітлення в певний період розвитку рослини. Помідори, наприклад, вимагають світла більше за інші культури — в середньому 16 годин. Перець, кабачки та інші овочі досить освітлювати 12 годин.

Додаткове підсвічування важливе для культур, але його краще використовувати не більше, ніж 6 годин на добу. Ідеальний для освітлення період 3 години вранці, до сходу, і 3 години ввечері, до заходу сонця. Відстань від джерела світла до горщика залежить від самого джерела: чим лампа більше нагріває повітря, тим далі ставиться паросток. Визначте відстань так: піднесіть руку до лампи поки не відчуєте печіння. Потім поступово віддалитеся від джерела світла, і, коли відчуття печіння зникне, це й буде місце розташування розсади.

Вплив кожного кольорового спектра на розсаду

Щоб розсада добре розвивалася, вибирайте світильник, який випромінюватиме набір з різних кольорів. Тому що кожен колір має певний вплив на ріст і розвиток рослини.

Завдяки червоному світлу навіть свіже насіння прискорює зростання. Під впливом синьо-фіолетового світіння рослина редукує нову клітинну масу, в ній активується фотосинтез, збільшується швидкість ділення клітин. При надходженні синього кольору клітини не збільшуються в розмірах шляхом витягування, а зберігають первісну форму, стебло ущільнюється та стає товщим. Хоча витягування паростка в сторону світильника проявляється в меншій мірі, контейнер періодично потрібно повертати в протилежну сторону від джерела світла. Зелено-жовтий колір має більш балансуючу функцію, ніж живить. Він не дозволяє іншим відтінкам надмірно впливати на паросток і звикати до одного кольору.

В цілому, на правильне проростання насіння впливає інтенсивність світла, температура, спектр і тривалість освітлювального періоду. Для фотосинтезу культур оптимальні сині та червоні світлові хвилі. Так як червоне світло прискорює ріст і розвиток паростка, а синє зміцнює стебла та підсилює розвиток кореневої системи. Така комбінація дає рослинам всі найнеобхідніші елементи для росту.

Не менш важливим фактором у висвітленні є погодні умови. При хмарах, дощі або похмурій погоді підсвічування для розсади включається вдень, збільшуючи освітлення лампою з 6 години до потрібного часу.

Як підібрати світильник

В першу чергу враховуйте наявність різних кольорів в одному приладі. Звичайні лампи розжарювання не підходять, тому що містять багато інфрачервоного і жовтого випромінювання, але мало синього. Краще користуватися штучним люмінесцентним освітленням в ранні ранкові і/або пізні години, надавши рослинам насолодитися сонячним світлом з вікна в денний час.

Вибрати насіння для розсади ви можете на нашому сайті. Насіння SeedEra — якість, якій можна довіряти, спробуйте та переконайтесь самі. Придбати продукцію легко в роздрібних торгових точках вашого регіону, онлайн — в інтернет-магазінах наших партнерів або оптом — у наших регіональних менеджерів .