Як доглядати за газоном весною

Щоб ваш газон був окрасою дачної ділянки, за ним потрібно постійно доглядати. Посадка, стрижка, добриво, підгодівля – кожна з цих дій є обов’язковим етапом догляду за газоном. Виключіть одну, та ви отримаєте побляклий газон з прогалинами.

На початку весни газон потребує особливого догляду. Зараз саме час відновити газон після зими та привести його у гарний вигляд. Всі роботи можна розділити на 5 етапів.

  1. Відведення весняної води.

Спочатку попередьте застій води на ділянці. Снігову кірку регулярно розбивайте, а сніг розкидайте. Канали водовідведення періодично очищуйте від сміття. Для кращого відведення вологи зробіть неглибокі канавки.

2. Боротьба з пліснявою.

Якщо взимку була велика кількість вологи або снігу, весною вашому газону загрожують сіра та рожева снігові плісняви. Після танення снігу на траві з’являються плями різної величини, колір яких змінюється від сірого до білого. Причиною розвитку сірої плісняви (тифульозу) є сніг, що довго не сходить, температура 0-10°C і висока вологість повітря. Також швидкому поширенню захворювання сприяє те, що газон на зимівлю «пішов» не скошений з висотою листа більше 3-4 см.

Фузаріоз (рожева снігова пліснява) проявляється у виді округлих сріблястих плям діаметром 2-20 см. Газон виглядає склеєним, ніби припорошеним снігом. З часом він висихає, набуваючи солом’яного кольору. Гриб переносить навіть -50°С, оптимальна температура для його поширення -5°С. Це одне з найбільш руйнівних захворювань газонних трав.

Пліснява є природним мешканцем газону, і її важко контролювати без фунгіцидів. Старк – лікуючий фунгіцид з трансламінарним ефектом. На поверхні рослин речовина поглинається восковим шаром листя, перерозподіляється на мікрорівні по поверхні рослини та забезпечує захист від патогенів листової поверхні. Також Старк – сильний антиспорулянт. При обробці рослин після зараження патогенами діюча речовина блокує повторне спороношення. Обробляйте видимо уражені частини газону та всю ділянку профілактично. Завдяки діючій речовині препарату підвищується ефективність використання води, краще засвоюється азоту, підвищується посухостійкість.

3. Вичісування та аерація.

Для цього ідеально підходять віялові або звичайні граблі. За допомогою них ви можете вичесати усе сміття, що накопичилося за осінь і зиму. Важливо також залишки пожовклого листя, відмерлої трави та іншого біосміття скласти в яму для компосту. Після перегнивання залишки рослин пригодяться для використовувати в якості органічних добрив.

Аераційні роботи проводіть одразу після вичісування. Аерація попереджує застій води і ущільнення грунту. Особливо ретельно проводьте її на місцях з мохом.

4. Ремонт лисин.

Лисини на газоні після зими – звичайна справа. У разі появи невеликих оголених ділянок, проведіть їх «драпірування» за допомогою шматків дерену з клумби або краю газону.

Часто газон після зими жовтіє, зріджується, або зменшується. Це може бути через вимерзання, оскільки не всі культури в складі травосуміші загартовуються. Вимерзання часто відбувається в малосніжній зимі, особливо якщо галявина розміщена на глинистих грунтах. Також трава може зріджуватися від випрівання  під снігом.

Щоб відновити  щільний покрив зеленого килиму, проведіть підсів. У складі травосуміші «Швидкий ремонт» великий відсоток швидкозростаючих злаків. Це ідеальне рішення, коли необхідно швидко створити газонне покриття на проблемних ділянках.

Для досягнення рівномірного, густого газону висійте в 1,5-2 рази більше насіння. Попередньо розпушіть та вирівняйте грунт. Щоб весняний дощ не вимив насіння, полийте засіяні ділянки газону легким штучним дощиком.

5. Добрива.

Газон не завжди знаходиться в процесі росту. Після зимового виснаження, травам необхідні поживні речовини, щоб відновити активні процеси. Добриво стимулює ці процеси.

Добрива необхідні, щоб зміцнити кореневу систему, посилити структуру паростків та збільшити концентрацію азоту, калію і фосфору у грунті. Супер Добриво для газону Pro-Complex містить повний комплекс елементів для збалансованості живлення, зміцнення кореневої системи, для відсутності моху. Радимо застосовувати препарат три рази на сезон з інтервалом в 60 днів. 

Проведіть всі етапи підготовки, та зовсім скоро побачите, як буквально оживає після холодів ваша власна галявина! Обрати газонну траву для наступного сезону або для підсіву можна на нашому сайті. А купити нашу продукцію легко в роздрібних торгових точках вашого регіону, онлайн – в інтернет-магазінах наших партнерів або оптом – в наших регіональних менеджерів.