Як восени врятувати сад від іржі та плямистості?

Хвороби здатні завдати велику шкоду саду. При холодній погоді, туманах, опадах і підвищеній вологості патогенна мікрофлора активно поширюється, заражаючи садові кущі та дерева. Віруси й бактерії здатні знищити в майбутньому не тільки врожай, а й весь сад.

Ефективний та безпечний вихід – викоренити джерело хвороб у період їх спокою. Обробка саду восени – це не лише підготовка рослин до зимового періоду, а й запорука майбутнього здоров’я саду на весь рік. Навіть якщо ви встигаєте провести лише одну обробку, сад стане помітно здоровішими. Для цього добре підходить суха погода з температурою від 5°C. До того ж, дерева старше 6 років обов’язково потрібно обробляти восени. Попередньо очистіть пристовбурну зону, а саме зберіть опале листя, гілки, гнилі плоди, щоб збудники хвороб не перезимували в них.

Іржа – поширене захворювання цього сезону. Спори гриба витягують вологу із вегетативної маси рослини. У фруктових дерев та кущів порушується обмін речовин, погіршується фотосинтез, знижується або припиняється утворення приростів. При сильному ураженні страждають різні наземні частини рослини і вона може загинути. Іржа також призводить до втрати зимостійкості рослини.

Для боротьби проти іржі на плодових застосуйте Скутер – контактний фунгіцид для захисту від хвороб плодових. Препарат характеризується швидкою інтенсивною дією та ідеальною розчинністю в воді. За рахунок високої активності газової фази, Скутер навіть без проникнення всередину рослини зупиняє життєві процеси грибів, зупиняючи розвиток спор. Крім того, препарат не пригнічує ріст та розвиток рослини та його можна використовувати для трьох обробок.

Збудник клястероспоріозу або дірчатої плямистості особливо небезпечний для деревини. Грибок руйнує дерево зсередини. Випукла частина плям твердне і відвалюється, утворюючи ямки на стовбурі та гілках, з яких починає сочитися камедь. Взагалі, будь-яка заражена частина рослини згодом відмирає. Хворі рослини швидко слабшають і врожаї знижуються. При сильному ураженні дерево йде взимку ослабленим і вимерзає. Філостиктоз або бура плямистість загрожує знищенням врожаю наступного року та зимостійкості рослин. Гриб мешкає за рахунок рослини та швидко поширюється на сусідні рослини. Бура плямистість інтенсивно розвивається при підвищеній вологості повітря. Після хвороби дерева стають ослабленими, що може призвести до вимерзання взимку. Розповсюдження хвороби наступного року може призвести до засихання плодів.

Проведіть викорінюючу обробку від плямистості фунгіцидом системної дії Мобіль. Препарат проявляє високу активність при температурі від 3°С та в похмуру погоду, тобто вже за 2 години не змивається дощем. Низька температура під час обробки та в наступні дні не впливає на активність препарату. Мобіль швидко проникає всередину рослини, рівномірно розподіляється та порушує життєвий цикл грибів, зупиняючи їх розвиток.

Бережіть ваш сад, починаючи з молодих насаджень. Проведіть осінню обробку, щоб дерева та кущі біли здоровими та врожайними. Придбати засоби захисту рослин легко в роздрібних торгових точках вашого регіону, онлайн – в інтернет-магазінах наших партнерів або оптом – у наших регіональних менеджерів.