Фунгіцид Парацельс

Системний фунгіцид для захисту від хвороб ягід, квітів, дерев та винограду.

Діюча речовина:
флутріафол 250 г/л

Препаративна форма: 
концентрат суспензії (КС)

Період захисної дії:
8 тижнів

Упаковка:
4 мл (пакет), 100 мл (пляшка)

Класифікація ВООЗ:
ІІІ клас (помірно токсичний)

АБД захист

Перший обов’язковий фунгіцид для захисту рослин, що ефективно контролює різновиди хвороб трьох класів грибів:

Аскоміцетів (плямистості листя та стебел, парша, борошниста роса, плодові гнилі)

Базидіоміцетів (іржасті гриби)

Дейтероміцетів (плодові гнилі зерняткових та ягідних культур, плямистості листя, фузаріозне в’янення рослин та пліснява плодів)

Особливі характеристики продукту

Виражені системні властивості

Завдяки високій мобільності препарат переміщується до місця локалізації інфекції, викорінюючи захворювання і забезпечуючи тривалий захист. Опади, що випали через 30 хвилин після обробки не впливають на ефективність фунгіциду.

Період захисної дії триває до2х місяців.

Висока швидкість проникнення флутріафолу обумовлює надходження в рослину більше 75% діючої речовини протягом 24 годин після нанесення на листя. Під впливом препарату міцелій борошнистої роси і пустули іржастих грибів гинуть практично миттєво. При наявності внутрішньої інфекції (септоріоз) знищення патогена відбувається протягом 10-14 діб.

Швидка куративна дія. Лікувальні (або куративні) препарати застосовуються після того, як інфікування вже відбулося і з’явилися перші симптоми хвороби. Діюча речовина, що міститься в складі препарату, завдяки високій швидкості проникнення і пересування до місця локалізації інфекції. пригнічує розвиток патогену та викорінює подальший розвиток хвороби в рослині. Швидка куративна дія також означає, що флутріафол є ідеальним компонентом в сумішах з фунгіцидами типу стробілуринів (Скай).

Тривалий профілактичний захист. Завдяки рівномірному розподілу речовини в тканинах, препарат захищає і нові прирости рослин. При обприскуванні рослин за допомогою фунгіцидів, які не володіють цими властивостями, завжди існує небезпека, що хвороба буде розвиватися на новому прирості або на частинах рослин куди препарат не потрапив при обробці. Здатність флутріафолу перерозподілятися всередині рослини означає також, що листя, які ще не розкрилися, знаходяться під його захистом, так як речовина пересувається до них з обробленого пагону. Захист листя, що ще не з’явилося, є важливою властивістю, особливо при вирощуванні рослин, що швидко розвиваються (декоративні, ягідні та ін.) Використання Парацельсу у профілактичних обробках, за відсутності епідемілогічного стану рослин, може практично зменшити застосування інших ЗЗР в період вегетації культури або зовсім виключити повторні обробки.

Купити в магазині

Повний опис

Агротехнологія

Механізм дії на патоген

Флутріафол порушує вибіркову проникність клітинних мембран патогенного грибка. Завдяки такому негативному впливу на деметилювання біосинтезу стеролів – обов’язкових складових клітинної мембрани, Парацельс ефективно знищує патоген ще на клітинному рівні. Проникаючи в патоген діюча речовина (триазольної групи) активно впливає на ергостерол – головний стерол грибів. Саме від ергостеролу залежить стабілізація і функціонування клітинних мембран, процеси росту і поділу клітин грибних патогенів. Парацельс негативно впливаючи на головну одиницю, що забезпечує життєдіяльність патогена, призводить до загибелі останнього.

Діюча речовина продукту Парацельс відноситься до групи триазолів – найбільшої групи фунгіцидів, класу азолів. Група включає дифеконазол, метконазол, пенконазол, пропіконазол, ципроконазол та інші азольні хімічіні з’єднання.  Триазоли – фунгіциди, блокуючі біосинтез стеринів. Основний стерин у багатьох видів грибів – це ергостерин. Він грає важливу роль в стабілізації і функціонуванні клітинних мембран, впливає на процеси клітинного ділення, стимуляції росту і статевого розмноження патогенів. Триазоли, при проникненні в фітопатогенні гриби, порушують ріст мікробних патогенів, що призводить до їх загибелі.Флутріафол у складі Парацельсу – інгібітор процесу деметилювання біосинтезу стеролів, він порушує вибірковість проникності клітинних мембран патогена. Метилювання – це своєрідний біологічний годинник життя патогена, а деметилювання – вісник розбалансування і смерті мікробних організмів.Фактично, діюча речовина пригнічує біосинтез ергостерину, тим самим порушує утворення клітинної оболонки і розвиток гіф міцелію. Крім того, флутріафол володіє фумігантною дією, що особливо важливо для захисту від борошнисторосяних грибів (борошнистої роси, безпосередньо).

 

Культура Спектр
Троянди та інші декоративні (форзиція, гортензія, бузок, жасмин запашний чи садовий (чубушник), калина, спірея (таволга), рододендрони, верес) Іржасті гриби, борошниста та несправжня борошниста роса (пероноспороз), плямостисті на листі та ягодах: пурпурова (дідімелла), сіра (церкоспороз), чорна (фомопсис), біла (септоріоз); біла плямистість ягід (рамуляріоз), плодова гниль (моніліоз); виразкова плямистість пагонів та всихання (макрофомоз)
Ягідні кущі (малина та ожина, полуниця та суниця, смородина та аґрус, жимолость, лохина, інші)
Виноград Оїдіум, краснуха, чорна плямистість (фомопсис) та чорна гниль ягід
Зерняткові дерева (яблуня, груша, айва, інші) Борошниста та американська борошниста роса (сферотека), парша, альтернаріоз, моніліоз (плодова гниль), септора грушева (септоріоз), курчавість
Буряки цукрові Борошниста та американська борошниста роса (сферотека), парша, альтернаріоз, моніліоз (плодова гниль), септора грушева (септоріоз), курчавість

Ефективно бакові суміші з препаратами:

Мобіль – бура плямистість листя (філлостиктоз, антракноз) та сіра гниль ягід (ботрітіс); Фундазол – вертицильозне в’янення, біла гниль ягід (склеротинія); Турбо Престо – захист від попелиць (переносників вірусу карликовості) та інших шкідників-переносників вірусних захворювань (листкова мозаїка, сітчастість та курчавість, махровість (реверсія) листя) 

Норми витрати: 4 мл на 8 л води (одне середнє дерево чи пару кущів)

Період застосування

ягоди, квіти, кущі, виноград – рання весна після формування перших листків (2-3 до 7-9) та по вегетації (до появи суцвіть та після цвітіння).

зерняткові – у фазі зелений конус, рожевий бутон та після цвітіння (розмір плоду 1,5 см).

буряки – по вегетації.

Період очікування – 30 днів.

Кількість обробок: ягоди, квіти та кущі – 2, виноград – 3, зерняткові – 4

Захисна дія – 8 тижнів